Skandal dekady! Polacy głosowali ZMAZYWALNYMI długopisami

Skandal dekady! Polacy głosowali ZMAZYWALNYMI długopisami

Wybory w Wielkopolsce były w tym roku wyjątkowo burzliwe. Do jednego z lokali wezwano policję. Okazało się, że z łatwością mogło dojść do sfałszowania wyników. Wybory w Wielkopolsce do samorządów zostaną zapamiętane na długo. Po tym, jak jeden z wyborców zauważył, że mogło dojść do fałszerstwa, wezwał policję.

Wybory w Wielkopolsce: próba fałszerstwa?

Jak doniósł Wirtualnej Polsce jeden z czytelników, w lokalu w Kole głosującym udostępniono ścieralne długopisy. Fakt ten potwierdziła policja. Nie ustalono na razie, czy doszło do jakiegokolwiek fałszerstwa.

– Można było wytrzeć krzyżyk i postanowić go na karcie ponownie, lecz w innym miejscu. Kiedy odkrył to ktoś z głosujących, doszło do awantury i wezwano policję – cytuje WP.

Ponad 500 wykroczeń i przestępstw związanych z ciszą wyborczą

Jak podano podczas konferencji Państwowej Komisji Wyborczej, do godziny 16 zanotowano 565 przestępstw i wykroczeń związanych ze złamaniem ciszy wyborczej. – Jeżeli chodzi o wykroczenia z kodeksu wyborczego, najwięcej incydentów dotyczyło uszkadzania ogłoszeń – było ich 36, a z kodeksu wykroczeń 45 incydentów niedozwolonej agitacji wyborczej – podał Arkadiusz Despot-Mładanowicz. Ogromna część z nich dotyczyła kart wyborczych. Niektóre osoby niszczyły karty, wyrzucały do kosza na śmieci lub chciały je wynieść.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.