Morawiecki SZOKUJE: Ludzie są tacy głupi, że to działa!

Morawiecki SZOKUJE: Ludzie są tacy głupi, że to działa!

Onet ujawnił kolejny fragment nagrań z Mateuszem Morawieckim. Kelnerzy z „Sowy i Przyjaciół” nagrali go, gdy Morawiecki był prezesem banku BZ WBK. Ta rozmowa nie dotyczy polityki, lecz reklamy banku. Zadziwiające są słowa obecnego premiera, które mogą świadczyć o dużej pogardzie dla Polaków.

Dziś mało już kto pamięta szaloną popularność dowcipów o Chucku Norrisie, z jakich wszyscy śmieliśmy się kilka lat temu. Jednak w 2012 i 2013 roku nazwisko Chucka Norrisa nie schodziło z ust Polaków. Wszyscy na wyścigi wymyślaliśmy dowcipy, których osią był żart, że Norris to najtwardszy człowiek na świecie i umie dokonać niemożliwego.

Pamiętacie to? „Chuck Norris stoi szybciej niż ty biegasz”. Albo to? „Chuck Norris potrafi trzasnąć obrotowymi drzwiami”. A to? „To nie naukowcy odkryli rozszczepianie atomu – to Chuck Norris kopnął z półobrotu najmniejszą rzecz na świecie”.

Modę na dowcipy o Norrisie postanowili wtedy wykorzystać marketingowcy wynajęci przez bank BZ WBK. Tak powstały reklamy, w których Norris zachęcał Polaków do brania kredytów w tym banku. Aktor promował BZ WBK przez półtora roku.

I właśnie o te reklamy pytają biesiadnicy towarzyszący Morawieckiemu – ówczesnemu szefowi tego banku – w restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Rozmowa została podsłuchana przez kelnerów i nagranie trafiło do akt śledztwa w sprawie słynnej afery taśmowej. Spotkanie odbyło się wiosną 2013 r. – u szczytu popularności dowcipów z Chuckiem Norrisem.

Na nagraniu Bogusława Matuszewska, zastępczyni prezesa PGE mówi Morawieckiemu, że najbardziej podoba się jej fragment reklamy, w którym kasjerka zwraca się do Norrisa per „panie Chucku”.

– Chuck Norris działa? – pyta Morawieckiego Matuszewska.

– Działa, rewelacyjnie – odpowiada Morawiecki.

I obecny premier dodaje coś, co szokuje część Polaków: – Ale ludzie są tacy głupi, że to działa! Niesamowite!

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.