„Polska ma poważne kłopoty w UE”. Premier kontra dziennikarz CNN

Polska jest bardzo proeuropejska, ale trochę sceptyczna wobec Brukseli – powiedział w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CNN premier Mateusz Morawiecki.

Dziennikarz prowadzący rozmowę, Richard Quest, stwierdził, że „Polska ma poważne kłopoty w Unii Europejskiej i to w tak podstawowej kwestii jak rządy prawa”. – Niektórzy ludzie myślą, że tak właśnie jest – odparł Morawiecki.

– Nie, to nie jest kwestia opinii, tylko faktów. Chodzi o artykuł 7 Traktatu o Unii Europejskiej – ciągnął dalej dziennikarz CNN.

– Fakty są takie, że wiele krajów Europy Zachodniej, które nie przeszły czasów komunizmu i okresu postkomunistycznego, nie rozumie tych dziwnych i odmiennych zjawisk, które mają miejsce w środkowej części Europy: w Czechach, na Węgrzech, w Polsce, w Rumunii, w Bułgarii, na Litwie, na Łotwie i w innych krajach – tłumaczył premier.

Morawiecki powiedział, że „Polska jest bardzo proeuropejska, ale trochę sceptyczna wobec Brukseli”. Jak stwierdził, Warszawa prowadzi niezależną politykę i nie akceptuje unijnej polityki migracyjnej. – To bardzo ważna sprawa, kość niezgody dla Polski i Komisji Europejskiej – dodał.

Premier wspomniał też o walce z mafiami vatowskimi. – Zmieniliśmy w naszym kraju bardzo wiele. Zaatakowaliśmy mafie wyłudzające VAT i grupy, które korzystały na oszustwach podatkowych. Wielu osobom to się nie podoba – zaznaczył Morawiecki.

CNN

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*