Budżetówka, mundurowi, pomoc społeczna i taksówkarze. Wzbiera fala protestów

Sobotnie demonstracje mają przyciągnąć 20 tys. protestujących. Licznie stawią się nauczyciele, przedstawiciele zawodów medycznych i strażacy. Kolejne grupy zawodowe zapowiadają, że też wyjdą na ulice.

Przedstawiciele światowych i europejskich konfederacji związków zawodowych w pełni popierają postulaty OPZZ i przyłączają się do akcji protestacyjnej. Widzimy się 22-go!!

Publicată de Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych pe Miercuri, 19 Septembrie 2018

OPZZ zapowiedział na 22 września wielki strajk budżetówki. Ruszą spod placu Trzech Krzyży w Warszawie pod kancelarię premiera i resort edukacji – informuje „Gazeta Wyborcza”. Będą walczyć o wzrost wynagrodzeń dla co piątego Polaka. Tyle bowiem obywateli pracuje w budżetówce.

Najliczniej mają stawić się nauczyciele, którzy domagają się podwyżek wysokości tysiąca złotyych na osobę. Ale protestować będą też fizjoterapeuci, diagności, ratownicy medyczni, którzy mają dość skandalicznie niskich uposażeń.

Dołączą do nich strażacy i pracownicy cywilni wojska oraz część pracowników ZUS. W sumie organizatorzy spodziewają się 15-20 tys. osób.

Sobotnie manifestacje, to dopiero początek – zauważa Wyborcza. Już 2 października protestować będą służby mundurowe. Prócz policjantów i strażaków na ulicę wyjdą pogranicznicy i funkcjonariusze służby więziennej.

W drugiej połowie października możemy się spodziewać blokady stolicy przez niezadowolonych taksówkarzy. Swoje protesty zapowiedzieli na piątek 19 października – zaznacza dziennik. Będą manifestować przeciw bierności rządu w kwestii działalności Ubera i Taxify.

OPRAC. PRZEMYSŁAW CISZAK

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.