Stowarzyszenie Ewy Stankiewicz od Senatu, MON i MSZ dostało prawie 300 tys. zł

Stowarzyszenie Solidarni 2010, którym kieruje Ewa Stankiewicz, otrzymało pokaźne dotacje z budżetu państwa. Łącznie ministerstwa obrony narodowej i spraw zagranicznych oraz Senat przyznały „Solidarnym” ponad 300 tys. zł.

Kierowane przez Ewę Stankiewicz Stowarzyszenie Solidarni 2010 zostało wsparte pokaźną sumą z budżetu państwa. Jak informuje „Super Express” Dofinansowania udzieliły „Solidarnym” dwa resorty. W 2016 r. Ministerstwo Spraw Zagranicznych  przyznało jej 174 tys. zł na projekt „Przyszłość i Perspektywa”, który obejmował m.in. cykl wykładów. „Stowarzyszenie Solidarni 2010 otrzymało w wyniku oceny merytorycznej 98 pkt. (na 120 możliwych)” – informuje na łamach „Super Expressu” resort.

Stowarzyszenie Ewy Stankiewicz z dotacjami od państwa

Drugi zastrzyk gotówki pochodził z Ministerstwa Obrony Narodowej. Z kierowanego wówczas przez Antoniego Macierewicza MON stowarzyszenie Stankiewicz dostało 29 tys. zł. Za pieniądze zorganizowano koncert z okazji dnia Żołnierzy Wyklętych.

117 tys. zł to z kolei dotacja Senatu. Pieniądze zostały przyznane na cykl transmitowanych w sieci wykładów w ramach projektu „Akademia Polskości – wspólnota dziejów i kultury”. „Koszty tego zadania zostały sfinansowane z części budżetu państwa dotyczącej Kancelarii Senatu, przeznaczonej na opiekę nad Polonią i Polakami za granicą” – czytamy w odpowiedzi Senatu, opublikowanej przez dziennik.

Solidarni 2010

Stowarzyszenie Solidarni 2010, jak czytamy w jego statucie, za swój „patriotyczny obowiązek” uznaje żądanie wyjaśnienia genezy, przyczyn i przebiegu katastrofy smoleńskiej”. Organizacja słynie z forsowania tezy, według której pod Smoleńskiem doszło do zamachu. W 2011 r. Stankiewicz żądała kary śmierci dla Donalda Tuska za „oddanie śledztwa w ręce Rosjan”.

GAZETA.PL

Więcej postów