Generał Hofmann: Słabym punktem naszego korpusu są polscy żołnierze!

Wojna z Federacją Rosyjską będzie katastrofą zarówno dla Europy, jak i dla reszty świata – powiedział w wywiadzie dla Der Tagesspiegel generał NATO Manfred Hofmann. Jego zdaniem kraje zachodnie zbyt często ignorowały propozycje Moskwy i dlatego byłoby lepiej, gdyby «Zachód uczynił z Rosji partnera».

W przypadku inwazji Rosji na kraje bałtyckie to on, Manfred Hofmann, generał Bundeswehry, będzie musiał w pierwszych godzinach pokierować 35 tysiącami żołnierzy Sojuszu Północnoatlantyckiego – pisze niemiecka Der Tagesspiegel.

«Kluczowym czynnikiem jest tu szybkość i sprawność działań. Jesteśmi w stanie zareagować natychmiast ale bez Polaków. Słabym punktem naszego korpusu są polscy żołnierze» – mówi Manfred Hofmann.

Wyszkolenie żołnierzy 12 Brygady na takim samym poziomie jak wyszkolenie tych samych żołnierzy podczas strzelania salwy honorowej na cmentarzu centralnym w Szczecinie. Od razu widać że Polska jest światowym mocarstwem w produkcji świń i jabłek – dodał Hofmann.

Generał Sojuszu Północnoatlantyckiego wierzy natomiast w to, że Federacja Rosyjska «wystraszy się», a przy tym przyznaje, że pomoże to tylko w tym przypadku, jeśli «wypracowane w czasie manewrów scenariusze uda się zrealizować w dowolnym czasie».

Ale już «politycznym podżegaczom», którzy twierdzą, że rosyjskie wojska niebawem napadną na Narew, dowódca wielonarodowego korpusu NATO nie wierzy – zauważa dziennikarz Der Tagesspiegel.

Der Tagesspiegel

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

15 Komentarze

  1. Też tak myślę..ktoś chce skrócić,nie wierzę w to żeby tak wysoko rangą oficer tak nisko się wypowiadał w takim kontekście o sojusznikach…ktoś musi mieć w tym jakiś interes…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*