Macierewicz wraca do łask prezesa PiS. Dymisja Błaszczaka już wkrótce

Jarosław Kaczyński poprosił Antoniego Macierewicz o przeprowadzenie całościowej oceny stanu armii – informuje „Wprost”. Wszystko wskazuje na to, że były szef MON może wkrótce wrócić do rządu. Z kolei obecny minister obrony Mariusz Błaszczak ma zrezygnować ze stanowiska na jesieni.

Niedawno media informowały, że prezes PiS i były szef MON często spotykają się w siedziebie PiS. Teraz na światło dzienne wychodzą nowe informacje dotyczące tych narad czołowych polityków na Nowgordzkiej.

Jak wynika z informacji tygodnika „Wprost”, Macierewicz otrzymał specjalne zadanie od prezesa PiS. Chodzi o przeprowadzenie całościowej oceny stanu polskiej armii i sytuacji w resorcie obrony. To jednak nie wszystko. Obecny minister obrony Mariusz Błaszczak ma wkrótce podjąć decyzję o odejściu z resortu. Dlaczego? Jak wynika z informacji gazety, tematyka obronna nie interesuje ministra. Do dymisji polityka ma dojść jesienią.

Warto przypomnieć, że Wirtualna Polska ustaliła niedawno, w ostatnim czasie doszło do spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka. Ten ostatni miał usłyszeć propozycję objęcia stanowiska prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Jednak Błaszczak odmówił prezesowi.

WP.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

3 Komentarze

  1. Moja ocena Macierewicza na stanowisku szefa MON zawiera wiele zastrzeżeń, ale w porównaniu z Błaszczakiem to on jest orłem a Błaszczak zmokłą kurą.
    Gdyby dzisiaj Macierewicz był nadal szefem MON to scenariusz Adamowicza odnośnie uroczystości na Westerplatte planowany na 15 sierpnia 2018 nie przeszedłby, Czyżby Naczelni zobaczył to samo?

    Dzisiejszej nocy miałem piękny sen, w którym widziałem kolumnę pododdziałów Wojska Polskiego zmierzającą krokiem defiladowym z bronią i rozwiniętymi sztandarami ku pomnikowi na Westerplatte w dniu 15 sierpnia. Po obudzeniu się stwierdziłem, że takie zdarzenie byłoby jedyną adekwatną odpowiedzią na to, co uczynił Adamowicz.

    • Obaj wymienieni Panowie to nieudacznicy którzy nie mają pojęcia o resorcie którym kierują. Oczywiście asysta wojskowa w takim miejscu jak Westerplatte i w takim dniu powinna być, ale nie powinna to być prywatna impreza PiS. Co do snów Szanownego to radzę przyjmować odpowiednie środki farmakologiczne.

  2. Patrząc na to co dokonał Macierewicz będąc ministrem obrony to raczej nie budzi zachwytu jego powrót.Za jego kadencji z wojska odeszło wielu zdolnych i doświadczonych dowódców cenionych w strukturach NATO na dowódczych stanowiskach i cenionych przez USA,czy takie posunięcie umocniło czy osłabiło naszą pozycję u sojuszników dzisiejszych? Do faktów należy dodać wiele obietnic Macierewicza,które zostały tylko i wyłącznie słowami bez pokrycia a konkretnie helikoptery i łodzie podwodne,do dziś nie zakupiono niczego.Kontrowersje budzi też stworzenie nowej formacji Wojsk Obrony Terytorialnej,która to formacja pod względem wyszkolenia jest raczej na dzisiejszym polu boju przysłowiowym mięsem armatnim niż zdolnym do działań żołnierzem.Przy okazji z wojska odszedł też żołnierz kontraktowy,wyszkolony i sprawdzony często na wielu misjach z jednej przyczyny,bo gdy wygasa kontrakt musi odejść do cywila bez prawa do wojskowej emerytury.Jeśli zaś chodzi o Westerplatte to wojsko powinno się tam pojawić tak ja zwykle to się odbywało ale bez nie pasującej do tej uroczystości laurki w postaci apelu smoleńskiego,nie związanego z tematem tej uroczystości.Rozczarowuje też decyzja prezydenta Dudy,który w tym dniu nie pojawi się na Westerplatte tylko w Tczewie co jest raczej kontrowersyjnym zachowaniem wobec szacunku dla Obrońców Westerplatte.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*