Kaczyński szczery do bólu. Według niego protesty są skazane na sromotną klęskę

Ukazał się długo zapowiadany wywiad z Jarosławem Kaczyńskim na łamach „Gazety Polskiej”, Prezes PiS tłumaczył w nim, że w Unii Europejskiej nie ma jednomyślności w sprawie Polski. Dodał ponadto, że protesty w obronie Sądu Najwyższego i Małgorzaty Gersdorf są skazane na klęskę.

Kaczyński w rozmowie z dziennikarką „Gazety Polskiej” przyznał, ze „najwięksi unijni gracze” potrafią „brutalnie wywierać naciski” na słabsze państwa, ale jest przekonany, że spór o Sąd Najwyższy skończy się po jego myśli. – W mojej ocenie nie ma wątpliwości, iż mamy do czynienia ze skoordynowaną akcją prowadzoną przez jakąś grupę i przy użyciu jakiejś grupy, ale jednak niedającej skutecznej większości, państw członkowskich – dodał ponadto.

Kaczyński odniósł się też do protestów w obronie Małgorzaty Gersdorf. Według niego ta „akcja” jest „skazana na sromotną klęskę”. – Ale obserwuję te wyczyny ze spokojem – podkreślił.

Z kolei szansę na pozbawienie Polski europejskich funduszy, o czym mówili politycy opozycji, Kaczyński nazwał „całkowitą bezczelnością”. – Mam dla tych ludzi (z opozycji – red.) złą wiadomość – czasy, w których strachem można było coś w naszym kraju osiągnąć, się skończyły – stwierdził stanowczo.

Polska protestuje

Przypomnijmy, że we wtorek Andrzej Duda odwołał ze stanowiska I Prezes SN Małgorzatę Gersdorf. Wraz z nią w stan spoczynku przeszła ponad połowa sędziów Sądu Najwyższego. W obronie jego niezależności zorganizowano protesty w całej Polsce, największy odbył się na pl. Krasińskich w Warszawie.

Sytuację w Polsce skomentował też krótko Donald Tusk. – Polska zasługuje na niezależne sądownictwo. Ten kto je zwalcza, nie służy Polsce – mówił dziennikarzom w Brukseli szef Rady Europejskiej.

GAZETA POLSKA

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*