Polak SZOKUJE. Powiedział to w brytyjskiej telewizji

Polak SZOKUJE. Powiedział to w brytyjskiej telewizji

O tej sprawie huczą całe Wyspy Brytyjskie. Prestiżowa stacja BBC oskarżyła polską ambasadę o finansowanie „skrajnych nacjonalistów i rasistów”. To, co na Wyspach jest skrajnym rasizmem, u nas jest codziennością. Bo BBC ma na myśli publicystów przychylnych rządowi: m.in. Rafała Ziemkiewicza, Witolda Gadowskiego, Wojciecha Sumlińskiego i Marcina Rolę, byłego rzecznika Kukiz’15, który próbuje swych sił jako internetowy dziennikarz.

BBC Newsnight informuje, że ambasada Polski w Londynie częściowo sfinansowała spotkanie „skrajnie prawicowych ekstremistów”. Chodzi m.in. o targi książki w Slough w listopadzie 2017 roku, gdzie przemawiali polscy politycy i publicyści ze skrajnej prawicy. Dyskutowano m.in. o Islamie, jako zagrożeniu dla „ojczyzny białego człowieka”. – Eksperci nie są pewni, czy takie, jak to wydarzenie, w ogóle powinno odbyć się w Wielkiej Brytanii – podaje BBC.

Brytyjscy dziennikarze poprosili o rozmowę Marcina Rolę. Ten zgodził się wystąpić przed kamerami. Rola to były rzecznik Kukiz’15, który próbuje teraz swoich sił, jako internetowy „dziennikarz”. Na swoim kanale na YouTube wygłasza skrajnie prawicowe opinie. Jego materiały wielokrotnie budziły skandale. Rola często opowiada choćby o  gwałceniu zwierząt i dzieci (jego zdaniem robi tak wielu muzułmanów). To właśnie w jego rozmowie z byłym ekspertem TVP Romanem Sklepowiczem padło oburzające stwierdzenie „kto to ruch*” kierowane do uczestniczek protestu kobiet.

BBC poprosiło Rolę o rozmowę. – Nie ma mowy o nawoływaniu do nienawiści – mówił Rola próbując przekonać widzów, że jego wypowiedzi zostały wyrwane z kontekstu. – My nawołujemy do debaty – przekonywał. Na to Nawal Al-Maghafi, autorka materiału, który ukazał się w BBC Newsnight puściła mu nagranie z jego własnymi wypowiedziami.

„W islamie pedofilia to jest jakby chleb powszedni. W tej doktrynie politycznej, bo islam to nie jest religia i chyba każde dziecko to wie. Pedofilia jest normalna. Te wszystkie małżeństwa, sprzedawanie kobiet za kozy, świnie itd. Znaczy za świnie nie, bo to islam” – mówił Rola na nagraniu.

Potem w rozmowie z gościem o modlitwie muzułmanów mówił o „dzikusach, którzy wydziczają się na latających dywanach”.

W Wielkiej Brytanii za takie słowa można usłyszeć zarzuty kryminalne.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*