Duda w opałach. Może się pożegnac z druga kadencją?

Andrzej Duda ma powody do niepokoju. Z najnowszego sondażu SW Research dla serwisu rp.pl wynika, że niemal 44 proc. Polaków nie chce, żeby Andrzej Duda był prezydentem w kolejnej kadencji. Po tym sondażu Duda, od którego od czasu jego wet ws. ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS mocno dystansują się politycy PiS, może jeszcze bardziej pogorszyć swoje notowania w partii, której był kandydatem na prezydenta w 2015 roku.

Ten sondaż nie wypadł dla Andrzeja Dudy najlepiej. Zdecydowanie więcej ankietowanych wolałoby, żeby obecny prezydent przestał pełnić swoją funkcję już po pięciu latach od zaprzysiężenia (43,9 proc.), niż żeby został wybrany na druga kadencję (33,9 proc.).  Nadzieją dla głowy państwa są niezdecydowani. 22 proc. respondentów nie potrafi zdecydować się, czy chcieliby, żeby Duda był prezydentem przez dwie kadencje.

Kto nie chce Dudy w prezydenckim fotelu? –  Częściej przeciwnikami ponownego wybrania Andrzeja Dudy na prezydenta RP są mężczyźni (45 proc.), osoby o wykształceniu wyższym (47 proc.), dochodzie netto od 2001 do 3000 zł (50 proc.) oraz badani z miast od 100 do 199 tys. mieszkańców (51 proc.) – wylicza cytowany przez rp.pl  Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research. – Wraz ze wzrostem wieku rośnie odsetek osób, które są przeciwne drugiej kadencji Andrzeja Dudy na stanowisku prezydenta RP – z 38 proc. wśród najmłodszych badanych, do 52 proc. wśród ankietowanych powyżej 50 roku życia – precyzuje.

Przypomnijmy, że żeby zostać prezydentem RP, trzeba w wyborach powszechnych uzyskać ponad 50 proc. głosów.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*