Misiewicz ma propozycję dla Dudy. Co na to prezydent?

Były rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz odniósł się na Twitterze do prezydenckiego projektu 15 pytań referendalnych w sprawie zmian w konstytucji. Zdaniem Misiewicza należałoby dopisać jeszcze jedno, 16 pytanie: „Czy zgadza się Pani/Pan na ujawnienie Aneksu do Raportu z likwidacji WSI?”.

Prezydent Andrzej Duda zaprezentował propozycję 15 pytań referendalnych. Zgodnie z konstytucją referendum ogólnokrajowe w sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa ma prawo zarządzić Sejm lub prezydent za zgodą Senatu.

Bartłomiej Misiewicz podzielił się z internautami na Twitterze swoją propozycją 16 pytania, które jego zdaniem powinno paść w referendum. Według byłego rzecznika MON powinno ono brzmieć: „Czy zgadza się Pani/Pan na ujawnienie Aneksu do Raportu z likwidacji WSI?”.

W listopadzie 2017 roku prezydent Andrzej Duda stwierdził: – Nie widzę powodów do ujawniania aneksu do raportu z likwidacji WSI. Zapewnił także, że zna jego treść.

Jesienią 2006 r. rozwiązano WSI, tworząc w ich miejsce Służbę Kontrwywiadu Wojskowego i Służbę Wywiadu Wojskowego. W lutym 2007 r. prezydent Lech Kaczyński upublicznił sygnowany przez szefa komisji weryfikacyjnej Antoniego Macierewicza raport z weryfikacji WSI. Aneks, który powstał już po tej publikacji, nigdy nie został ujawniony.

BCM

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*