To już pewne. Do Polski przybędzie 4,5 MILIONA imigrantów

To już pewne. Do Polski przybędzie 4,5 MILIONA imigrantów

Jak informują eksperci, Polska w najbliższych latach zalewana będzie napływem imigrantów zarobkowych. Do Polski przybędzie 4,5 miliona takich osób.

Według specjalistów jest to bardzo korzystny scenariusz dla naszego kraju. Innego zdania jest duża część polskich internautów.

Polska zalewana imigrantami zarobkowymi

Zdaniem ekspertów w Polsce brakuje rąk do pracy, szczególnie w branży logistycznej. Problem ten rozwiązać mają imigranci ze wschodu. Już teraz w naszym kraju mieszka milion Ukraińców. Według szacunków rocznie do Polski ma przybywać około 200 – 300 tys. obywateli Ukrainy.

– W horyzoncie projekcji NBP, czyli do końca 2020 r., na polski rynek pracy będzie najprawdopodobniej napływać 200-300 tys. Ukraińców rocznie – stwierdził Jacek Kotłowski, wiceszef Departamentu Analiz Ekonomicznych NBP.

Specjaliści alarmują, iż do 2050 roku polski rynek pracy będzie cierpiał na deficyt ponad 10 mln osób mieszczących się w przedziale wiekowym 18-44 lat. Lukę tę w części zapełnić mają imigranci z Ukrainy, których liczba w Polsce sięgać ma 4,5 mln osób.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*