Rosja OSTRO odpowiada Wielkiej Brytanii. Przypomina o broni jądrowej

Rosja OSTRO odpowiada Wielkiej Brytanii. Przypomina o broni jądrowej

– Nie powinno się grozić państwu, które ma broń jądrową – stwierdziła rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa. To reakcja na sugestię brytyjskiego rządu, że za atakiem na byłego pułkownika wywiadu Siergieja Skripala stoi Rosja.

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ stwierdziła, że żaden kraj nie może dawać Rosji ultimatum na rozwiązanie jakiejkolwiek kwestii w ciągu 24 godzin. – Uważamy, że jest wysoce prawdopodobne, że Rosja jest odpowiedzialna za atak na Siergieja Skripala – powiedziała brytyjska premier Theresa May w parlamencie.

Rosja odrzuciła jednak jakiekolwiek oskarżenia w tej sprawie. Przedstawiciele Kremla twierdzą, że to specjalny zabieg Wielkiej Brytanii tuż przed wyborami prezydenckimi.

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że nim Londyn rozpocznie jakąkolwiek dyskusję z Moskwą na ten temat, powinien wyjaśnić całą tę sprawę.

66-letni szpieg brytyjskiego wywiadu Siergiej Skripal i towarzysząca mu jego 33-letnia córka zostali znalezieni nieprzytomni w niedzielę w centrum handlowym Maltings w Salisbury na południu Anglii. Londyńska policja potwierdziła już, że była to próba morderstwa. Zostali otruci przy użyciu środka paralityczno-drgawkowego.

Skipral to były rosyjski pułkownik, który z brytyjskim wywiadem współpracował od lat 90. W 2006 roku został skazany w Rosji na 13 lat więzienia za szpiegostwo. W 2010 roku Skripal trafił na Zachód podczas wymiany agentów między Rosją i USA. Później przeniósł się do Wielkiej Brytanii.

ŹRÓDŁO: RIA, TASS, WP

Więcej postów

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.