Żandarmeria potwierdza: Amerykanie zabili trzech Polaków bo spieszyli się na lunch!

Żandarmeria potwierdza: Amerykanie zabili trzech polaków bo spieszyli się na lunch!

Tydzień temu w poniedziałek po rehabilitacji gminnym busem wracało do Zakrzewa pięć osób. Nagle samochód zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka tirem. Na miejscu zginęli kierowca busa Marcin Z. (†26 l.), Elwira D. i Anna C. (†60 l.), pracownica urzędu gminy w Zakrzewie. Dwie osoby, w tym opiekunka Elwiry, są w stanie krytycznym – informuje „Super Express”.

Kierowca busa należącego do urzędu gminy Zakrzewo (woj. kujawsko-pomorskie) zawoził podopiecznych i ich opiekunów na rehabilitację do pobliskiego Aleksandrowa Kujawskiego. Po zajęciach odwoził do domów. Tym razem nie wrócili. Bus zderzył się czołowo z ciężarówką. Trzy osoby zginęły na miejscu, dwie walczą o życie.

– Nie wiemy na razie, co było przyczyną wypadku. Droga była prosta, warunki doskonałe. Będziemy sprawdzać jego telefon i wszystkie połączenia – mówił wtedy jeden z policjantów.

Na miejscu pracowali funkcjonariusze Żandarmerii ze Szczecina oraz prokuratura. Służby wszczęły śledztwo w sprawie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym na poligonie w Drawsku Pomorskim.

– Z wstępnych informacji wynika, że incydent drogowy miał miejsce w poniedziałek 19 lutego. Według świadków wypadek został sprowokowany z udziałem sprzętu US Army. Zestaw ciężkich pojazdów zjeżdżał na autostradę i zmienił pas – powiedziała Łucja Laufer z Prokuratury Regionalnej w Drawsku Pomorskim.

– Kierowca wojskowej ciężarówki nie zwrócił jednak uwagi, że zajeżdża drogę samochodu z ludźmi i wypchnął auto na przeciwległy pas ruchu. W wyniku bus zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka tirem. Sprawcy kolizji odjechali z miejsca zdarzenia. Całą sytuację nagrała kamera zamontowana w jednym z aut.

Informację potwierdził rzecznik prasowy komendanta głównego Żandarmerii Artur Karpienko. – Jak wyjaśniono podczas śledztwa, pojazdy US Army jechały po terenie poligonu zbyt szybko, bo Amerykanie spieszyli się na lunch! – dodał Karpienko.

OGLĄDAJ TEŻ: Kogo i po co zaprosiliśmy do naszego kraju?

W przypadku kolizji z innym samochodem na ogół wiemy co robić – wzywamy policję lub w porozumieniu z winowajcą sporządzamy odpowiednie oświadczenie. Sprawa komplikuje się jednak, gdy sprawcy wypadku żołnierze armii USA, którzy w Polsce nie muszą przestrzegać polskiego prawa, zasad ruchu drogowego, czy obowiązujących przepisów prawa wykroczeń i kodeksu karnego.

P.S.

Elwira D. (†31 l.) cierpiała na zespół Downa. Od roku uczęszczała na rehabilitację, która odbywała się na warsztatach terapii zajęciowej w Aleksandrowie Kujawskim. Zajęcia budowały jej pewność siebie i sprawiały ogromną satysfakcję. Czekała na nie z niecierpliwością.

ŹRÓDŁO: REGIONALNA.PL / INFOLUDEK.PL / SALON24.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

41 Komentarze

 1. O czym nie poinformował Polaków po. prezydent Juda:
  „Sprawa komplikuje się jednak, gdy sprawcy wypadku żołnierze armii USA, którzy w Polsce nie muszą przestrzegać polskiego prawa, zasad ruchu drogowego, czy obowiązujących przepisów prawa wykroczeń i kodeksu karnego.”

 2. Większość Amerykanów ( posiadający prawo jazdy w Ameryce) nie będzie wstanie zdać egzaminu na prawo jazdy w Polsce (Europie) a poza tym to są dzieci nie potrafiące jeździć małymi samochodami a co dopiero obsługiwać potężny sprzęt wojskowy !

 3. Po zabijaniu amerykanin powie że słyszał głosy (to napewno był głos Boga) i na tym to się skończy i ten gość poleci do stanów wolny jak ptak. I nic polski sąd nie zrobi

 4. W przypadku odpowiedzialności karnej właściwe są sądy polskie. „Zgodnie z ogólną zasadą funkcjonującą w NATO, w przypadku ścigania przez władze RP członka sił zbrojnych USA w odniesieniu do przestępstw popełnionych na terytorium RP i karalnych zgodnie z prawem polskim, jurysdykcja będzie sprawowana przez sądy RP w oparciu o przepisy polskie”

 5. To tylko zapowiedź apokalipsy.Oni są tu jako gwarancja przeprowadzenia reprywatyzacji,tak jak trzeba.Są tylko żołnierzami-rozkazy dostaną od osrodka decyzyjnego.

  • To nie pierwsze ofiary wojsk źydoamerykańskich. Było juź wcześniej kilka wypadków. Sprawcy są dezkarni. Wiedzą o tym i robią co chcą. Takie jest prawo okupanta. Nic z tym nie zrobimy

 6. Według wszelkich zasad winni spowodowania wypadku,w którym zginęli ludzie powinni odpowiadać karnie za popełniony czyn niezależnie od tego kim są lub z jakiego państwa pochodzą.

 7. „Sprawa komplikuje się jednak, gdy sprawcy wypadku żołnierze armii USA, którzy w Polsce nie muszą przestrzegać polskiego prawa, zasad ruchu drogowego, czy obowiązujących przepisów prawa wykroczeń i kodeksu karnego.” – Większej bzdury w życiu nie czytałem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*