Wypadek na poligonie w Drawsku Pomorskim. Zginęli, wracając z rehabilitacji

Pokonywali tę trasę dziesiątki razy. Kierowca busa należącego do urzędu gminy Zakrzewo (woj. kujawsko-pomorskie) zawoził podopiecznych i ich opiekunów na rehabilitację do pobliskiego Aleksandrowa Kujawskiego. Po zajęciach odwoził do domów. Tym razem nie wrócili. Bus zderzył się czołowo z ciężarówką. Trzy osoby zginęły na miejscu, dwie walczą o życie.

Elwira D. (†31 l.) cierpiała na zespół Downa. Od roku uczęszczała na rehabilitację, która odbywała się na warsztatach terapii zajęciowej w Aleksandrowie Kujawskim. Zajęcia budowały jej pewność siebie i sprawiały ogromną satysfakcję. Czekała na nie z niecierpliwością.

W poniedziałek po rehabilitacji gminnym busem wracało do Zakrzewa pięć osób. Nagle samochód zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka tirem. Na miejscu zginęli kierowca busa Marcin Z. (†26 l.), Elwira D. i Anna C. (†60 l,), pracownica urzędu gminy w Zakrzewie. Dwie osoby, w tym opiekunka Elwiry, są w stanie krytycznym.

– Nie wiemy na razie, co było przyczyną wypadku. Droga była prosta, warunki doskonałe. Albo kierowca busa zasłabł, albo się zagapił. Będziemy sprawdzać jego telefon i wszystkie połączenia – mówi nam jeden z policjantów.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*