Wstyd na całą Łotwę! Polacy przyłapani bez spodni…

Wstyd na całą Łotwę! Polacy przyłapani bez spodni...

Łotewska policja zatrzymała w Rydze trzech młodych turystów z Polski, którzy postanowili zrobić sobie zdjęcie przed Pomnikiem Wolności, symbolem niepodległości Łotwy, bez spodni. Młodzi ludzie tłumaczyli się policjantom, że nie wiedzieli czym dla Łotyszy jest Pomnik Wolności i że nie zamierzali znieważać tamtejszych symboli narodowych.

Do incydentu doszło 24 lutego w godzinach wieczornych. Turyści z Polski zostali przyłapani na gorącym uczynku. Nie mieli ze sobą dokumentów, więc udali się z policją do hotelu. Dwójka zatrzymanych była niepełnoletnia. Najstarszy z turystów został ukarany grzywną w wysokości 150 euro. To jednak nie wszystko. Nastolatkowe co prawda uniknęli kary, jednak ich dane trafiły do protokołu sporządzonego w związku z naruszeniem prawa.

Polacy tłumaczyli policji, że nie zdawali sobie sprawy ze znaczenia Pomnika Wolności i nie zamierzali znieważać symboli narodowych na Łotwie. Zdjęcie miało być jedynie niewinnym żartem.

Pomnik Wolności znajdujący się w Rydze uznawany za symbol niepodległości Łotwy. Został odsłonięty w 1935 roku. U jego stóp znajdują się rzeźby przedstawiające Strażników Ojczyzny, Matkę-Łotwę oraz Rodzinę i Pracę. Na cokole zamieszczono napis „Za Ojczyznę i Wolność”.

ŹRÓDŁO: FAKT.PL

 

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*