SKANDAL! Ukrainka z pułku Azow: “Polska zginąć musi, a Polak Ukraińcowi buty czyścić” (FOTO)

“Polska zginąć musi, a Polak Ukraińcowi buty czyścić”

„Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi, jeszcze Polak Ukraińcowi buty czyścić musi” – taki wpis umieściła w internecie Zoriana Konowalec, wolontariuszka ukraińskiego pułku Azow. Polscy internauci od razu zareagowali.

“Polska zginąć musi, a Polak Ukraińcowi buty czyścić”

Postać Zoriany Konowalec przybliżył ostatnio użytkownik Wykop.pl, który zacytował jej nienawistne komentarze o Polsce. „Zorianę pierwszy raz zobaczyłem na kijowskim Majdanie w czasie walk z rządem Janukowycza. Już wtedy miała skrajnie nacjonalistyczne poglądy i utożsamiała się z dziedzictwem OUN-UPA. Dzisiaj Zoriana poszła jeszcze dalej – została wolontariuszką kontrowersyjnego pułku Azow. Prawdopodobnie jest także członkinią nazistowskiej organizacji Misanthropic Division na co wskazują zdjęcia z jej profilu” – napisał.

To właśnie Konowalec oceniła, że „Polska zginąć musi”, a „Polak Ukraińcowi buty czyścić musi”. Ten jej komentarz wywołał spore oburzenie w sieci. Internauci zmobilizowali się, by odpowiedzieć Ukraince, a tekst o jej „wyczynach” opublikowało kilka portali.

Co na to sama zainteresowana? Właśnie odpowiedziała na burzę wokół jej wpisu. Wyjaśnia, że napisała tak, bo oburzyło ją zachowanie kibiców Legii, rzekomo znanych z antyukraińskich zachowań i banneru „Lwów odzyskamy, banderowców ubijemy”.

NATEMAT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

15 Komentarze

 1. Ukrainskie zwierzeta rządne krwi wyszukiwaly wsrod ruin zbombardowanej po Powstaniu Warszawskim bezbronnej ludnosci cywilnej. Znalezionych torturowali i gwalcili nawet malenkie dzieci. Nie sposób opisac co wyczyniali. Byli bezkarni i zwyrodniali ze nawet Niemcy nie byli w stanie tego ogladac. Ja bedac tego swiadomym i bedac kibicem Legii Warszawa powiem tylko jedno: ty smieciu!!

 2. but nam czyścić będą a co o i myślą że z Rosją wygrają ? to chore państwo trzeba z Rosją rozebrać oni nigdy niczego się nie nauczą

 3. Narazie to jej bratcy czyszczą sracze w Polsce a ona jak to ona jej nazwisko mówi samo za siebie do czego jest stworzona. Kontynuuje z dumą dziedzictwo swoich przodków koniowalców, koniotrzepów czy tam koniojebców nie wiem jak to tam po ichniemu .Oczywiście bez urazy dla pracy fizycznej jak i dla tych normalnych cywilizowanych, pracowitych Ukraińców którzy ewoluowali na równi z innymi nacjami i nie chcą tworzyć swojego państwa na kanwie zakłamanej historii przy okazji cofając się do epoki kamienia łupanego

  • Andrea Tursen nie wydurniaj się w necie tylko weź się za porządki:
   Dywany wytrzepać
   Okna umyć
   Kurze zetrzeć
   I kibel przepchać bo znowu zapchany.
   I zapomnij o premii za tak głupi wpis,tydzień o starym chlebie i wodzie a może rozumem wróci.

 4. Straszna swołocz –wyłażą z nich wszystkie wielowiekowe kompleksy wobec Polaków i wielowiekowa mordercza agresja .Ich mentalności nic nie zmieni

 5. )Nie wolno nam tak łatwo dać sie podpuścić,tym bardziej,ze to prawdopodobnie „starszym i mądrzejszym” zależy na skłóceniu nas z Ukraińcami,a nawet być moze na wywołaniu wojny z nami.Wszystko po to,ażeby pozniej łatwiej rządzić obydwoma krajami.gdy najwięksi patrioci wzajemnie sie wybija!

 6. Skoro takie wpisy daje mundurowa to widocznie za przyzwoleniem władzy ukraińskiej . A czym polska sobie zasłużyła ? Tym że jak separatyści strzelali to pomogliśmy intym że dajemy pracę dzięki czemu Ukraińcy mogą normalnie żyć . To żąd ukraiński w spółce z Rosją prubuje sprowokować państwo polskie bo Rosja wysługuje się Ukrainą i pewnie im za to płaci .

 7. A ta brygada na zdjęciu to broni Ukrainy czy jak ? Oglądałem program o Ukrainie i tam młode dziewczyny mówiły że strach chodzić bo separatyści strzelają do każdego a kobiety porywają .

Komentowanie jest wyłączone.