Mocne słowa Giertycha o Kaczyńskim: Umysłowości prezesa jest PRL-owska

Podejrzewam, że Jarosław Kaczyński obiecał prezydentowi dymisję Antoniego Macierewicza. Ale nie dotrzyma słowa – powiedział w „Kropce nad i” w TVN24 Roman Giertych. Były wicepremier i były minister edukacji jest zdania, że podczas rozmów Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim prezes PiS wysłał sygnał, dający prezydentowi nadzieję na to, że będzie miał większy wpływ na sprawy związane z armią.

Gość „Kropki nad i” był pytany o możliwość dymisji szefa MON, w kontekście jego otwartego konfliktu z prezydentem Andrzejem Dudą. – Wydaje się, że z tych rozmów pomiędzy panem prezydentem a Jarosławem Kaczyńskim, komunikat, jaki przekazał publiczności pan prezydent był taki, że jednak on uzyska wpływ na wojsko, a ten wpływ będzie wyrażony dymisją pana ministra Macierewicza – powiedział Giertych.

– Podejrzewam, że Jarosław Kaczyński obiecał to prezydentowi, ale nie dotrzyma słowa. Dla niego Macierewicz jest zbyt ważną postacią. Znacznie ważniejszą niż Andrzej Duda, znacznie ważniejszą niż Beata Szydło, Morawiecki, czy ktokolwiek inny z rządu – dodał były minister edukacji.

Giertych wypowiedział się również na temat obecnej władzy. – PiS tworzy chaos w naszym państwie. Tworzy chaos w służbie zdrowia, tworzy chaos w wojsku, w policji, w wymiarze sprawiedliwości, w strukturach państwa, wśród urzędników. Po prostu nasze państwo się zapada – wyliczał. – Metody działania PiS są archaiczne, wyniesione z umysłowości pana prezesa Kaczyńskiego, która jest PRL-owska w modelu operacji, który obecnie funkcjonuje. Wszystkie decyzje idą do Jarosława Kaczyńskiego. Bez jego decyzji nie ma nic – podkreślił.

Były minister edukacji ocenił wizytę premiera Mateusza Morawieckiego w Budapeszcie. – Oglądałem konferencję prasową i widziałem polskiego premiera, który stoi jak chłopiec i słucha tego, co mówi premier Orban. Może z tego powodu, że od Węgier zależy los Polski w konflikcie z Komisją Europejską i z organami Unii Europejskiej. To jest żenujące. Jeżeli na tym polega wstanie z kolan, że płaszczymy się przed Węgrami, to gratuluję tej polityki zagranicznej – powiedział Giertych.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*