Skandal! Zjechali z drogi i ugrzęźli w rowie. Pod amerykańskimi żołnierzami zapadła się ziemia

W holowanym pojeździe szwankowały hamulce. Zjechali z drogi, żeby sprawdzić usterkę i utknęli. Amerykańscy żołnierze wylądowali w przydrożnym rowie w Lubinie (woj. wielkopolskie). Wezwali drugi holownik, ale ten się przewrócił i potrzebna była pomoc drogowa.

Amerykanie w opałach. Zespół ciężkich pojazdów żołnierzy zza oceanu ugrzązł w przydrożnym rowie w Lubinie (woj. wielkopolskie) tuż przy drodze krajowej nr 15. Wszystko działo się w sobotę około godz. 9.20. Na miejscu pojawiła się policja. – Otrzymaliśmy zgłoszenie o dwóch pojazdach, które znajdują się w rowie. Trzeba było tam wprowadzić ruch wahadłowy. Nasi funkcjonariusze tylko zabezpieczali miejsce. Na pewno nie było tam żadnego wypadku czy kolizji. To wszystko co mogę powiedzieć – informuje asp. sztab. Anna Osińska z gnieźnieńskiej policji. Akurat na miejscu byli dziennikarze lokalnego portalu Trzemeszno24.info. – Jak przekazał nam jeden z żołnierzy, w holowanej ciężarowce doszło do zablokowania hamulców. Amerykanie zjechali z drogi, żeby sprawdzić usterkę. Wtedy pod pierwszym z samochodów zapadła się ziemia – podaje Trzemeszno24.info.

Początek kłopotów

Amerykanie sami starali się uporać z problemem. Wezwali do Lubina drugi holownik. A od tego, który tkwił w rowie odczepili drugi pojazd. – Z tego co wiem, to udało im się wyciągnąć jeden z pojazdów, ale w rowie została jeszcze ciężarówka. Kiedy holownik zawracał, żeby ją wyciągnąć, przewrócił się na bok i wylądował na pobliskim polu – relacjonuje Jarosław Szoszorek z firmy Truck Serwis.

Tym razem żołnierze potrzebowali już pomocy drogowej. Na miejscu pojawił się właśnie pan Jarosław. – Zabezpieczyłem ten holownik, a potem postawiliśmy go na koła. Zajęło nam to godzinę – dodaje Szoszorek. Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem – czekamy na Wasze sygnały/materiały.

ŹRÓDŁO: TVN24 POZNAŃ/ TRZEMESZNO24.INFO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

6 Komentarze

  1. Może oni potrzebują jakieś jazdy doszkalające kupić? Ja rozumiem wypadki ale czy przypadkiem amerykańska armia nie ma ich nadto

  2. Brak uregulowań prawnych odn. pobytu wojsk USA w PL i polska policja unika kontaktu z wojskami USA. Poczucie bezkarności + narkotyki/alkohol. A potem rzecznicy armii USA mówią że „polskie drogi są za wąskie”.

Komentowanie jest wyłączone.