Katastrofa smoleńska. Na miejscu tragedii powstanie gazociąg?!

Na drodze, która prowadzi do miejsca katastrofy smoleńskiej, postawiono ogrodzenie. Jak opisuje Polsat News, na tabliczce, którą zamontowano obok płotu umieszczono informację, że w III kwartale rozpocznie się tu budowa gazociągu. Sprawę monitoruje już polskie MSZ.

– Gdyby prace te radykalnie ingerowały w teren katastrofy, to mogłyby się przyczynić do tego, że śledztwo to będzie w dalszym ciągu utrudnione. Mam też nadzieję, że te ewentualne prace nie utrudnią dostępu do tego miejsca, gdzie ciągle liczymy na to, że powstanie pomnik ofiar tej katastrofy – skomentował Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych. Według informacji Polsat News, droga, która prowadzi na miejsce katastrofy została ogrodzona wysokim płotem, a informacje na tabliczach wskazują, że w III kwartale na tym miejscu ma się zacząć budowa gazociągu. Prace miała zlecić prywatna firma „Wiek”. Na miejscu, tuż przed bramą, ustawiono również szlaban. Jak informuje MSZ, polscy śledczy nie zgłaszali problemów dot. utrudniania śledztwa.

W kwietniu w 2010 roku pod Smoleńskiem rozbił się prezydencki samolot Tu-154 M. Zginęło 96 osób, w tym najważniejsi przedstawiciele państwa: prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria, parlamentarzyści, szefowie wojsk oraz załoga samolotu.

SE.PL

Więcej postów