Jarosław Kaczyński premierem? Błaszczak unika odpowiedzi, ale zaznacza: „Niewątpliwie jest najważniejszą postacią w polityce”

Dziś najwybitniejszą postacią w polityce jest niewątpliwie Jarosław Kaczyński. Jest autorem naszego zwycięskiego programu i zwycięskiego programu kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. To osobowość kluczowa dla PiS – zaznaczył w Radiu Plus szef MSWiA Mariusz Błaszczak, unikając w ten sposób pytania o ewentualne objęcie funkcji premiera przez Jarosława Kaczyńskiego.

Na początku rozmowy padło dość osobliwe pytanie o wady premier Beaty Szydło.

Nikt z nas nie jest doskonały. Każdy ma wady, ja też. Nie będę roztrząsał tej sprawy publicznie. Rozmawiamy wiele. Swoje wady też dostrzegam – odpowiadał dyplomatycznie minister Błaszczak, mówiąc później od sukcesach obozu Zjednoczonej Prawicy.

Nasz obóz odnosi sukcesy, a największym jest to, że jesteśmy wierni swoim obietnicom wyborczym, co dostrzegają także nasi przeciwnicy – zaznaczył.

Nigdy nie ma optymalnych mechanizmów władzy, zawsze może być lepiej – dodał jednocześnie.

Jarosław Kaczyński premierem? Szef MSWiA nie chciał odpowiedzieć wprost na to pytanie, ale zaznaczał ogromną rolę i pozycję prezesa PiS.

Dziś najwybitniejszą postacią w polityce jest niewątpliwie Jarosław Kaczyński. Jest autorem naszego zwycięskiego programu i zwycięskiego programu kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. To osobowość kluczowa dla PiS – powiedział.

Jak przyznał minister Błaszczak, potrzeba zmian w zakresie większej koordynacji służbami.

Kiedy przedstawiałem projekt ustawy antyterrorystycznej, od opozycji słyszałem, że to zły projekt. Na jego podstawie szef MSWiA wydalił z Polskie kilka osób podejrzanych o związki z islamskim terroryzmem – dodał. Pytany z kolei, czy jego resort przejmie część zadań z Ministerstwa Cyfryzacji, odparł: Nie boję się wyzywań, ale nie chciałbym, aby z naszej rozmowy wynikał takie wrażenie, że jakieś decyzje zostały podjęte. Tak nie jest.

To jest proces, my nie mówimy, że wszystko zrobimy od razu. Wykonujemy metodycznie działania – zaznaczył polityk, broniąc Antoniego Macierewicza i zespołu smoleńskiego w jego pracy ws. dojścia do prawdy o katastrofie smoleńskiej.

To nie jest proste, bo zaniedbano tę sprawę bezpośrednio po tej tragedii (…) i brakował woli poprzednio rządzących. Dzięki determinacji Antoniego Macierewicza ta sprawa w ogóle nie została poniechana. Rząd PO-PSL chciał tę największą tragedią po II wojnie światowej zostawić – mówił.

Na koniec szef MSWiA wyraził pewność, że rozmowy PiS-prezydent zakończą się sukcesem.

Rozmowy były w dobrej atmosferze, wiem z bezpośredniego źródła, od Jarosława Kaczyńskiego i jest dobrej myśli. Wszystko zakończy się dobrze niedługo w takim sensie, że będzie wypracowany wspólny projekt, który będzie odpowiadał programowi PiS, z którym do wyborów szedł prezydent i szło PiS – czyli dogłębna reforma wymiaru sprawiedliwości – zaznaczył Mariusz Błaszczak.

RADIO PLUS

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*