Gowin: Poszerzymy koalicję rządową. Wkrótce powstanie nowa partia

Polska Razem Jarosława Gowina powoła do życia nową partię. Kongres ugrupowania wicepremiera odbędzie się jesienią. – Wzmacniamy obóz Zjednoczonej Prawicy – mówił.

– Polska Razem zamierza wraz ze środowiskami wolnorynkowej prawicy powołać nowe ugrupowanie, ale to nowe ugrupowanie będzie częścią obozu Zjednoczonej Prawicy – zapowiedział w programie Bogdana Rymanowskiego w TVN24 Jarosław Gowin. Minister nauki i szkolnictwa wyższego poprosił o cierpliwość, dodał, że nazwa partii i szyld zostały wybrane.

O inicjatywie Gowina mają wiedzieć najważniejsi przedstawiciele PiS i „są usatysfakcjonowani”. – Wkrótce rzeczywiście koalicja rządowa się poszerzy i chodzi nie tylko o poszerzenie się o kolejnych posłów. Dołączy kolejne ważne środowisko – powiedział w „Jeden na jeden”. – Myślę, że już wkrótce ogłosimy powstanie tej partii, natomiast jej kongres odbędzie się jeszcze jesienią – dodał wicepremier.

Wiadomo, że do ugrupowania Gowina nie wejdą samorządowcy ze środowiska prezydenta Lubina, Roberta Raczyńskiego. – Oni są z definicji bezpartyjni. Do tego projektu nie wejdą – podkreślił.

TVN24

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*