„Każdy obywatel Ukrainy po opuszczeniu kasy będzie poddany kontroli”. Szokujące ostrzeżenie w sklepie

Jedna z użytkowniczek Facebooka zamieściła zdjęcie ostrzeżenia widniejącego nad kasami w pewnym sklepie w Barlinku (woj. zachodniopomorskie). „Uwaga! Każdy obywatel Ukrainy po opuszczeniu kasy będzie poddany kontroli” – brzmi treść komunikatu, który został sformułowany po polsku i po ukraińsku. Sprawę zgłoszono już do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Komentujący zdjęcie piszą o wstydzie i zażenowaniu. „To po prostu nielegalne” – stwierdza jedna z użytkowniczek FB.Inni nie dowierzają, że coś takiego naprawdę zawisło w sklepie, ale autorka zdjęcia zapewnia, iż nie jest to fejk.

Takie ładne miasto, a takie okropne napisy. Szok i nic więcej #Barlinek Fot.Maja Margielewicz

Опубликовано Zuza Szol 28 сентября 2017 г.

„Przecież nie tylko Ukraińcy kradną, idąc tym tokiem myślenia powinni poddawać kontroli wszystkich wychodzących ze sklepu. Inna sprawa to taka, że jak będą sprawdzać, czy dana osoba jest obywatelem Ukrainy? Nie mają prawa legitymować klientów” – podkreśla.

Oficjalnie w Polsce pracuje 1,2 mln Ukraińców. Przez najbliższe lata liczba pracowników ze wschodu z pewnością będzie rosnąć.

JAROSŁAW KARPIŃSKI

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

2 Komentarze

  1. Prawidłowo. Ukraińcy kradną na potęgę. Zaawansowana ukrainizacja Polski nie może być przyzwoleniem aby Ukraińcy kradli co im tylko wpadnie w łapy. Takie informacje powinny wisieć we wszystkich sklepach w Polsce i nie ma w tym szokującego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*