Dymisja ministra na dniach? Już mają jego następcę

Od miesięcy Andrzej Adamczyk (58 l.) jest wskazywany jako niemal pewny i pierwszy kandydat do wymiany. Broni go tylko premier Beata Szydło (54 l.), ale jej pozycja mocno osłabła. Kto mógłby zastąpić Adamczyka? Według informacji Faktu kandydatem na to stanowisko jest prezes PKP Krzysztof Mamiński (60 l.)

– To kandydat, który dla PiS ma wiele zalet, a prezes ma do niego zaufanie. Do tego łączy ich to, że obaj stracili najbliższych w Smoleńsku – mówi nam polityk z otoczenia prezesa. Żoną prezesa PKP była Barbara Mamińska (†52 l.), dyrektor Biura Kadr i Odznaczeń w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego (†60 l.). Znany ekspert od rynku kolejowego opowiada nam, że w branży o prezesie już mówi się „per minister”.

– W środowisku kolejarskim jako jeden z niewielu może się pochwalić sukcesem, bo to on wyciągnął Przewozy Regionalne na plus i zrobił miliony zysku – mówi nasz rozmówca. I podkreśla, że jedyny minus, jaki widzi, to zarobki – minister zarabia ponad dwa razy mniej niż prezes PKP. Nasze źródło w PiS jednak uspokaja, że Mamiński jest znany jako człowiek ideowy i „pieniądze nie są dla niego najważniejsze”.

Mamiński pracuje dla PKP od 1980 r. Przez lata był szefem sekcji krajowej kolejarzy w NSZZ „Solidarność”.

RADOSŁAW GRUCA

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*