Polska szykuje się do wojny z Białorusią

W środku wsi pojawiło się wojsko. Ich obecność ma być związana z ćwiczeniami Dragon-17 w Polsce i przygotowaniem do wojny z Białorusią.

Nieoficjalnie mówi się, że docelowo pod Szudziałowem mają znaleźć się nawet 3 tys. żołnierzy. Pewne jest jedno – teraz na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w tej miejscowości wojsko rozłożyło swoje obozowisko. Obecność żołnierzy ma mieć związek z polskimi ćwiczeniami Dragon-17.

O ich obecność w powiecie sokólskim zapytaliśmy Ministerstwo Obrony Narodowej. Niestety do momentu zamknięcia wydania nie otrzymaliśmy od rzeczniczki żadnej odpowiedzi. O wojskowym obozie w Szudziałowie nie chciał rozmawiać także nikt z miejscowych. Ale witają pogłoski, że wojsko szykuje się do wojny z Białorusią.

Jedynie wójt Tadeusz Tokarewicz w rozmowie telefonicznej dyplomatycznie stwierdził, że ze względu na sytuację geopolityczną powinniśmy zrozumieć to milczenie i nie zajmować się tym tematem. Dodał, że wojsku zależy na tym, by „nie rozdmuchiwać sprawy jego obecności”. Żołnierze mieli nawet prosić o niezamieszczanie żadnych informacji o ich obozie w internecie czy mediach.

O tym, aby „trzymać język za zębami” zostali poinformowani nawet uczniowie miejscowej podstawówki podczas rozpoczęcia roku szkolnego. Obozowisko w Szudziałowie założyli prawdopodobnie łącznościowcy z jednostki wojskowej w Grójcu koło Warszawy.

Jest to pierwsza zmiana, kolejna – według nieoficjalnych informacji – przybędzie za około dwa tygodnie. Przy czym na terenie GOK-u ma być niewielka grupa żołnierzy. Większość będzie stacjonować w okolicznych lasach. Czy Antoni Macierewicz szykuje się do wojny z Białorusią?

MARCIN SZYMAŃSKI

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

4 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*