Generał Różański krytycznie o żołnierzach WOT. „Wątpliwe, czy będą potrafili obsługiwać uzbrojenie”

Generał Mirosław Różański wyraził zaniepokojenie sytuacją w polskiej armii. Krytycznej ocenie poddany został poziom wyszkolenia żołnierzy Wojsk obrony Terytorialnej.
– Żołnierzem jest się cały czas. Brakuje mi bezpośredniego kontaktu z armią, ale obserwuję to, co się dzieje – zaczął Różański. Generał podkreślił, że jest zwolennikiem budowania formacji typu Wojsk Obrony Terytorialnej. – Ale nie na takich zasadach, że odbywa się to kosztem wojsk operacyjnych – dodał gen. Różański.
Słabą stroną jednostek ma być poziom wyszkolenia oddziałów. – Mam wątpliwości, czy oni będą potrafili obsługiwać systemy uzbrojenia – powątpiewał w rozmowie z Moniką Olejnik.
Były dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych wypowiedział się w sprawie informacji prasowych dotyczących zapowiedzi dowódcy WOT o ściganiu w sądach tych, którzy źle mówią o jego podwładnych. – Kukuła niech walczy o dobre imię formacji poprzez dobre przygotowanie. Jeśli na najbliższych manewrach te trzy brygady zostaną pokazane jako pełnowartościowi żołnierze, to będzie najlepsza forma obrony – podsumował gen. Różański.
WIADOMOSCI.WP.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*