Elbląg opuści dowództwo 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej dla dywizji NATO!

Przywitano między innymi ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, odegrano hymny Polski i NATO oraz wciągnięto flagi na maszt. Była także defilada. W środę (28.06) na elbląskim Starym Mieście odbyła się próba uroczystości przywitania dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód, które będzie znajdowało się w Elblągu.
Uroczystość przywitania dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu na czele z jej dowódcą gen. bryg. Krzysztofem Motackim odbędzie się w na Starym Mieście w najbliższy poniedziałek (3.07).
Generalna próba z udziałem wojska odbyła się w środę przed południem. Przywitano m.in. ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza (w środę nie było go w Elblągu), odegrano hymny Polski i NATO oraz wciągnięto obie flagi na maszt. W próbie uczestniczyła m.in. Orkiestra Wojskowa z Elblągu. Na koniec odbyła się także defilada. Dostrzec można było także funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, którzy obserwowali całe wydarzenie.
Dowództwo dywizji NATO w Elblągu będzie koordynowało działanie czterech batalionowych grup bojowych liczących po około 1000 żołnierzy, którzy zostali wysłani do krajów bałtyckich.
Są jednak i złe wieści dla Elbląga. To już pewne, że miasto opuści dowództwo 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, które mieściło się tutaj od 1949 r
DZIENNIKELBLASKI.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*