Jarosław Kaczyński: Polacy muszą jeszcze więcej pracować!

Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych narodów w Europie. Średnio pracujemy blisko 41 godzin tygodniowo, a przeciętny Europejczyk tylko 37 godzin i 10 minut. Jarosław Kaczyński (68 l.) chce, byśmy pracowali więcej! „Musimy jeszcze więcej pracować, musimy jeszcze bardziej się starać. Bo to od nas zależy tempo przebudowy Polski” – napisał prezes PiS w liście odczytanym na zjeździe klubów „Gazety Polskiej” w Spale.

Słowa Jarosława Kaczyńskiego padły po ostatniej propozycji Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, który chce wydłużenia urlopu wypoczynkowego z 26 do 32 dni w ciągu roku. – Pracownicy mieliby więcej czasu na życie intymne, byliby zdrowsi, mniej zestresowani i bardziej wydajni. Dzięki temu też poprawiłyby się relacje między pracownikami i pracodawcami – mówi nam Piotr Szumlewicz (41 l.), ekspert i doradca OPZZ. – Nie możemy być społeczeństwem, które pracuje ciężko, długo i za małe pieniądze! – argumentują też związkowcy. Podano przykłady, że w 2015 roku przeciętny czas pracy Polaków wynosił aż 1963 godziny, Czesi pracowali 1779 godzin, Słowacy – 1754, Holendrzy – 1419, Francuzi – 1482, a Niemcy – 1371 godzin. Na tym tle zdumiewa deklaracja Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdza, że Polacy muszą więcej pracować. „Musimy jeszcze więcej pracować, musimy jeszcze bardziej się starać. Bo to od nas zależy tempo przebudowy Polski, bo to od nas zależy siła oporu przeciw ideologicznej ofensywie wyznawców nowego, >wspanialszego< świata. Bo to od nas wreszcie zależy, ilu naszych politycznych przeciwników przekonamy, że >dobra zmiana< jest rzeczywiście dobrą zmianą dla większości rodaków” – napisał prezes PiS w liście odczytanym na zjeździe klubów „Gazety Polskiej”. Jego słowa spotkały się z ostrą krytyką w OPZZ. – To zdumiewająca deklaracja Kaczyńskiego. Jestem nią mocno oburzony. Przecież Polacy i tak bardzo dużo pracują! – mówi nam Piotr Szumlewicz z OPZZ.

Piotr Szumlewicz (41 l.), doradca OPZZ:

– Jesteśmy zdumieni i oburzeni deklaracją Jarosława Kaczyńskiego. Przecież Polacy i tak bardzo dużo pracują. Pod tym względem jesteśmy jednym z najdłużej pracujących narodów w Unii Europejskiej, a wielu Polaków pracuje też po godzinach. Już wielu Polaków przez pracę żyje w stresie, choruje i ma mało czasu wolnego dla rodziny i najbliższych.

Beata Mazurek (50 l.) z PiS, szefowa sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny:

– Jarosław Kaczyński ma rację w tym, co mówi. Chcemy realnie pracować dla Polaków, nie jesteśmy zwolennikami państwa teoretycznego. Musimy uczciwie i rzetelnie pracować dla dobra Polski. Dlatego te wszystkie zmiany są niezbędne. Chodzi o jakość pracy, o to, żebyśmy uczciwie i rzetelnie pracowali dla Polek i Polaków.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

24 Komentarze

 1. Mlodzi ludzie nie pamietaja…ale ja TAK.Takie przemowienia wyglaszali inne oszolomy jak Stalin,Lenin,Gomulaka i wielu innych,rowniez Hitler…Co, wiecej podatku wplynie na konto darmozjadow,i do tego sukinsyna watpliwego duszpasterza,Rydzyka.Kusi urlopami,..????brednie!!!!OBUDZCIE SIE DO CHOLERY!!!!!!

 2. Fakt powinnismy wiecej i przede wszystkim madrzej pracowac. Gdy Polska bedzie juz bogatym krajem z wysokimi zarobkami wtedy bedzie mozna dodawac wolnego a dluzej beda pracowac tylko cudzoziemcy. Ja czesto pracuje po 70 godzin tygodniowo zarabiam coraz wiecej i widze efekt. A z szumlewicza to jest raczej ekspert kabaretu. Zapraszam na jego profil na fb mozna solidnie sie usmiac.

 3. Jak Tusk podniósł wiek emerytalny a Balerowicz wprowadzil korporacje gdzie Polacy pracowali duzo za marne pieniadze to gdzie wtedy byliscie.Nikt sie nie buntowal bo bal ze go zwolnia..A dzis kiedy gospodarka wraca w Polskie rece podnosicie wrzadk.Nie rozumiem ¡¡¡¡

  • Panie Zięba
   W korporacjach ludzie zarabiają dobrze niech pan Wisły kijem nie zawraca. Chyba pan niewiele rozumiem. A wiek emerytalny był ok. Zobaczymy jak wyjdziemy na tej ,dobrej zmianie”.

   • Pracuję w korpo i już nie daję rady! Ileż to jeszcze można?! W mojej firmie jestem człowiekiem-orkiestrą, do każdej dziury zatyczką! I coraz więcej pracowników tak ma. To jakiś horror. Pracuję po 6 dni w tygodniu, po godzinach (9,10,12), za 1700 zł. Na jak długo starczy mi sił się zastanawiam…

 4. Wy jebani manipulatorzy. Wy zakłamane szuje. Zmieniliście kompletnie sens wypowiedzi Kaczyńskiego, nie podaliście kontekstu, wycięliście fragmenty które wam pasowały do waszej jebanej propagandy.

  Oto co naprawdę powiedział kaczor:
  Rodzi się pytanie: dlaczego tak się dzieje, skąd bierze się ta nienawiść? Odpowiedź nasuwa się prosta: dlatego, że się nie poddajemy. Dlatego, że nie wyhamowujemy. Dlatego, że nie zbaczamy z wytyczonej drogi. A także dlatego, że mimo zmasowanej kampanii propagandowej proestablishmentowych mediów w Polsce i za granicą tak wielu Polaków nie chce świata na opak. Z tej diagnozy płynie dla nas – czyli dla wszystkich Polek i Polaków pragnących naprawy naszego państwa, marzących o silnej i suwerennej RP – jeden wniosek. Musimy jeszcze więcej pracować, musimy jeszcze bardziej się starać. Bo to od nas zależy tempo przebudowy Polski, bo to od nas zależy siła oporu przeciw ideologicznej ofensywie wyznawców nowego, „wspanialszego” świata. Bo to od nas wreszcie zależy, ilu naszych politycznych przeciwników przekonamy, że „dobra zmiana” jest rzeczywiście dobrą zmianą dla większości rodaków. Wierzę, że na kolejnym zjeździe klubów „GP” będziemy mogli sobie powiedzieć, że jesteśmy dużo, dużo bliżej upragnionego celu.

  Więc nie było mowy o pracy zawodowej, o godzinach itd a o zwalczaniu takiego zakłamanego espablishmentowego syfu jak wy.

  Tak właśnie działają jebane media w Polsce ani z jednej zni z drugiej strony za grosz rzetelności ale lewicowe kurwiszcze ze swoimi kłamstwami to już wchodzi na następny poziom skurwysyństwa.

  JEBCIE SIĘ JEBANI KŁAMCY!

   • A dziękuję. Nic mnie tak nie wkurwia jak manipulacja i perfidne kłamstwa a autor tego czegoś co nazywane jest tutaj artykułem aś prosi się o strzała w ryj. I w dupie mam sympatie polityczne tego czy tamtego. Mam wyjebane na pis, po, nowoczesną i całą resztę zdradzieckich skurwysynów ale to co w tym artykule zrobił autor jest zwykłym przegięciem.

  • Niech sobie sam pracuje ten pasożytach hitlerowskie brednie głupi PiSozytorski pasożycie ro sobie sam łykaj. Precz z tym śmierdzący hitlereKaczynskim i jego ujadajacymi kundlami twojego pokroju.

  • Dokładnie w tym artykule całkowicie zmienili sens wypowiedzi J. Kaczyńskiego. On mówił o cięższej pracy partii, czego jak mi się wydaje powinniśmy się bardziej obawiać niż zwiększenia naszej pracy. W tym momencie autor tego artykułu ściągnął tą stronę do poziomu „Niezależnej” albo i nawet niższego.

  • O tym, że „obywatel obiektywny” jest po prostu chamem, nie muszę chyba nikogo przekonywać – wystarczy przeczytać ostatnie zdanie. Cytat „Wierzę, że na kolejnym zjeździe klubów „GP” będziemy mogli sobie powiedzieć, że jesteśmy dużo, dużo bliżej upragnionego celu.” przypomina do złudzenia comiesięczne oświadczenie, że jesteśmy coraz bliżej prawdy. Prezes lubi się zbliżać do celu, którego nigdy nie osiągnie.

 5. Obywatel Obiektywny. Dobrze prawisz bracie rodaku. Mądry zrozumie, że to manipulacja oderwanych od koryta nienawidzacych swojej ukochanej Ojczyzny bandy komunistycznych lapowkarzy.

 6. A może tak zmusić do jeszce cięższej pardy pasożyty z PiS. Kwiczą przy korycie, pasożyt Kaczyński od dziesiątek Ła żre na koszt podatnika. Może tych darmozjadowPiSowskich pogonić?

 7. Mazurek ma dobrego dilera( pewnie Misiewicz) . Wyczuwam podniesienie wieku emerytalnego, albo zmiany w ustawowym wymiarze czasu pracy :C W końcu jak będziemy pracować po 10 godzin 6 dni w tygodniu to może wystarczy kasy z podatków na 500plus i kolejną kadencję :C panie a może by się za złodziei ze Skoków wziąć ? Ambre Gold to było 400 baniek – Bierecki tyle sam wyprowadził a łącznie ukradli 4 miliardy.

 8. To niech się cały PIS weźmie do normalnej pracy. Siedzieć na stołkach i dużo gadać to każdy z nas umie.
  Niech biorą łopaty i zapierdalać. Wtedy może zobaczą co to znaczy uczciwie zarobić pieniądze
  a nie tylko żyć ze składek i podatków.

 9. Jak zwykle niektorzy nie rozumieja jego slow,,,masakra jakas,,,,jakby mu na tym zalezalo to nie zmniejszal by wieku emerytalnego ,,,czego sie nie darliscie jak poprzednicy kazali nam pracowac do 67 lat nic dla polski i polakow nie zrobili ci chociaz daja pieniadze polakom zeby w koncu zaczeli godnie zyc pomalu a sie obudzicie bedzie tylko lepiej ob nam 100lat pan Jaroslaw zyl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.