Postanowione! Unia znalazła sposób jak ulokować w Polsce imigrantów wbrew rządowi PiS

W Gdańsku podpisano dokument zawierający nowe zasady relokacji uchodźców w miastach UE, informuje Die Welt. Zasady procesu umieszczania przybyszów w Europie zmienią się, a ich podstawą ma stać się współpraca na poziomie lokalnym z ominięciem rządów centralnych.

Takie ustalenia zapewne nie przypadną do gustu rządowi w Polsce i innych krajach, które stanowczo opowiedziały się przeciwko przyjmowaniu uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Pomysł zaaprobował prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz i zapewne z tego powodu porozumienie doszło do skutku w jego mieście. Powodem nowego pomysłu i odsunięcia od relokacji uchodźców rządów państw i przenoszenia odpowiedzialności na samorządy są trudności jakie Unia napotyka od początku kryzysu migracyjnego.

Inicjatywa samorządów chcących pomóc przyjeżdżającym ze Wschodu ma być oddolna i oparta na zasadach społeczeństwa obywatelskiego, a zachęcać do tego mają nowe fundusze unijne na ten cel. Uczestniczący w konferencji w Gdańsku stworzyli tzw. Gdański Manifest w Centrum Solidarności.

Część kleru w Polsce popiera relokacje uchodźców na terenie Polski. Innego zdania jest rząd w Warszawie i właśnie naciski ze strony Kościoła mogłyby zmienić te sytuację.

-„W Polsce od kilku miesięcy trwa debata, rozpoczęta przez episkopat Polski, na temat utworzenia korytarzy humanitarnych w celu przyjęcia dzieci i całych rodzin na leczenie i rehabilitację. Gdańsk, Sopot i Wrocław zaproponowały Caritasowi, że się w to włączą.” – powiedział prezydent Gdańska

JAN BEDNARZ, PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. My kibice z miła chęcią przyjmiemy uchodźców i pomożemy im zrozumieć i się nauczyć naszych polskich wartości. Zapraszamy ich serdecznie do wszystkich dużych miast naszej szanowanej polskiej ojczyzny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*