Alkoholizm, kradzieże, degrengolada. Ostro o polskiej armii. Jest reakcja b. szefa MON

– Macierewicz zrobił rzecz strasznie mocną. Pogonił środowisko takich dawnych trepów z komuny z armii – stwierdził na antenie TVP Info szef działu krajowego „Gazety Polskiej” Piotr Lisiewicz; później było tylko ostrzej. Do słów publicysty odniósł się były szef MON Tomasz Siemoniak. Suchej nitki nie pozostawiają na nim również internauci.

 Ci panowie, którzy dziś odchodzą z armii, z reguły w latach 80., bardzo często w stanie wojennym, do niej przychodzili. Jakie były ich skutki – o tym były kultowe filmy – „Kroll”, „Samowolka”, czyli totalny alkoholizm, rozkradanie sprzętu, degrengolada, którą wszyscy poborowi z tych czasów znają. Ci panowie są dziś przerabiani na wielkich fachowców w polskich mediach – mówił Lisiewicz w TVP Info.

Stacja pochwaliła się materiałem na swoim profilu na Twitterze. Wypowiedź publicysty wowałała falę komentarzy. „Telewizja zwana publiczną wpuszcza to na antenę? Już niżej nie możecie upaść, tubo PiS”, „Bełkot godny TVP. Żenada”, „Co fachowiec, to fachowiec. Naoglądał się Krolla, Samowolki i robi za eksperta w TV Publicznej” – grzmią.

I pytają: „Ciekawe, czy gość powtórzyłby to samo patrząc w oczy gen. Różańskiemu, Patalongowi, Gąstałowi”.

Wpis Siemoniaka. Internauci: „dno dna”

Do polemiki włączył się Siemoniak, który napisał: „Ile pogardy dla żołnierzy Wojska Polskiego mają propagandziści PiS. Dla dowódców po uczelniach NATO, po służbie w Iraku i Afganistanie”.

Tego wpisu internauci również nie pozostawili bez komentarza. „Panie ministrze, to walka z wiatrakami, dopóki wojsko będzie takie spolegliwe wobec tego, co się dzieje”, „Tylko w taki sposób mogą się dowartościować. W bezpośredniej konfrontacji z tymi ‚trepami’ nie warci byliby, aby im buty czyścić”, „Po raz kolejny powtarzam pytanie i nie mam odpowiedzi od tych propagandzistów. Proszę o nazwiska tych ‚trepów’ z komuny” – piszą.

I ponownie zwracają uwagę na jakość samego programu: „Co to za język?! Telewizja jest zupełnie zdegenerowana. Dno dna.”

A co wy sądzicie?

WP.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*