Otwierają „McVatican”. McDonlad’s będzie robił biznes na papieżu?

Restauracja McDonald’s rusza w Wiecznym Mieście, tuż przy samym Watykanie. Księża kardynałowie mieszkający w budynkach należących do Watykanu są oburzeni – donosi agencja CNA.

Nowa restauracja amerykańskiego koncernu fast-food rusza u zbiegu ulic Via del Mascherino i Via Borgo Pio, czyli niemal naprzeciwko Bazyliki Świętego Piotra – kilkanaście kroków dalej. Administracja Dóbr Stolicy Apostolskiej wydała zgodę na użyczenie terenu za 30 tys euro miesięcznie.

Administracja Dóbr Stolicy Apostolskiej (Administratio Patrimonii Sedis Apostolicae) jest jednym z urzędów kurii rzymskiej działającej przy Stolicy Apostolskiej. Prefektura jest odpowiedzialna za zarządzanie i sprawy ekonomiczne i administrację dóbr Stolicy Apostolskiej. Na mocy decyzji papieża Franciszka urząd ten jest bankiem centralnym Watykanu. Od 7 lipca 2011 roku funkcję prefekta pełni kardynał Domenico Calcagno.

Przeciwko udzielonej zgodzie na restaurację fast-food występują księża pracujący w poszczególnych dykasteriach Watykanu. Ks. Kardynał Elio Sgraccia powiedział w wywiadzie dla La Reppublica, że oprócz tego, że to jest „hańba”, zamiast McDonalda byłyby lepiej przeznaczyć to miejsce do na rzecz potrzebujących, którzy są w okolicy, zgodnie z nauczeniem Ojca Świętego.

Kardynał Calcango zapewnia, że wszystko powstaje „w zgodzie z przepisami prawa”.

MICHAŁ POLAK

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*