Posłowie uciekają z Sejmu. Co za werwa!

Tak, to nie przypadek – Fakt po raz pierwszy w historii nie będzie się bardzo oburzać na rekordowo długie wakacje posłów. Oczywiście, 44 dni wolnego to skandal i przesada. Przecież za ten czas i tak im płacimy, a posłowie mogą za darmo podróżować po Polsce. Dlaczego więc nas to nie oburza, skoro jednak oburza? Bo te wakacje posłów są wyjątkowe.

 

Sejm tej kadencji jest bez dwóch zdań najgorszym w historii! Rządzi nim marszałek, który wyłącza mikrofon tylko posłom opozycji. I tylko posłów z nielubianej przez siebie partii każe wysokimi karami finansowymi za drobne naruszenia regulaminu.

Większość ma partia, która zapomniała, że w wyborach zyskała 37,7 proc. głosów, a nie 70 procent. Rządzi niepodzielnie. Organizuje co i raz nocne obrady, urągające wszelkim zasadom tworzenia prawa. Wypuszcza z Sejmu kolejne buble. Lekceważy Trybunał Konstytucyjny i jego orzeczenia. A do tego jeszcze skompromitowała się w ostatnim tygodniu awanturą z podwyżkami dla władzy.

W ośmieszaniu Sejmu dzielnie sekunduje jej opozycja. Platforma zajmuje się tylko kłótniami w swoich szeregach. Nowoczesna potrafi jedynie zgłaszać wnioski o przerwy. Posłowie wprowadzeni przez Pawła Kukiza (53 l.) wsławili się aferą z głosowaniem na cztery ręce.

Tak więc wyjeżdżajcie i nie wracajcie. I przemyślcie czy nie zrzec się mandatów, których nie umiecie wypełniać. Lub przynajmniej przekażcie pensje na cele charytatywne. Bo większość z was nie zasługuje nawet na grosz z tego, co wam płacimy.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*