Lech Wałęsa o Lechu Kaczyńskim: to był miernota

Lech Wałęsa 14 lipca zamieścił wpis na swoim profilu na Facebooku i zaatakował Jarosława Kaczyńskiego. Były prezydent polecił przeczytać internautom badania o bliźniakach jednojajowych.

W podobym stylu legenda „Solidarności” wypowiedziała się będąc gościem w programie „Kropka nad i” o bracie byłego premiera. – Ja go (Lecha Kaczyńskiego) tylko trzymałem dlatego, że był miernotą, słuchał mnie. Bo ja miałem pomysły, ja wiedziałem, jak to zrobić, a on miał wykonywać – stwierdził Lech Wałęsa.

O tym, że Lech Wałęsa nie darzy szczególną sympatią Prawa i Sprawiedliwości, wiadomo było od bardzo dawna. Były prezydent wielokrotnie atakował obóz rządzący i nie przebierał w słowach. Nie inaczej było po wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że największe zasługi dla „Solidarności” ma jego brat. Słowa te oburzyły Lecha Wałęsę, który podsumował opinię prezesa PiS na Facebooku. – Poczytajcie sobie medyczne badania na temat blizniakow jednojajowych. Jak jeden zginie, to drugi juz do konca zycia jest nienormalny. Tym bardziej, jesli czuje sie odpowiedzialnym za jego smierc. Pierwsze co musi zrobic to zrzucic odpowiedzialnosc za smierc na innych, i wierzyc ze to nie jego wina. W ten sposob tworzy „wirytualna rzeczywistosc” do ktorej moze dorzucac co mu sie podoba. Zyje w urojonym swiecie, a rzadzi niestety rzeczywistymi ludzmi – napisał były prezydent na Facebooku. Równie ostro Lech Wałęsa wypowiedział się w programie „Kropka nad i”. Tym razem legenda „Solidarnosci” wypowiedziała się o Lechu Kaczyńskim.

– Ja go (Lecha Kaczyńskiego) tylko trzymałem dlatego, że był miernotą, słuchał mnie. Bo ja miałem pomysły, ja wiedziałem, jak to zrobić, a on miał wykonywać. A gdyby ważył się czegoś nie wykonać – u mnie było krótko. Wiedziałem, co robię, byłem przygotowany, ja robiłem w demokratycznym układzie i dlatego go trzymałem. Ale kiedy się zorientowałem, że to nie to, to obu (braci Kaczyńskich – red.) posunąłem – powiedział były prezydent.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

3 Komentarze

  1. Ty ochydne miernoty Czarna Nocna Zmiana pod?ogowe. J.Kaczynski by? SUPER PREZYDENTEM NAJ LEPSZA. TYS wstretny zwyrodnialcu poszuje antyPolonusie ?mie do to po.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*