„Kwaśniewski osłabia NATO i UE”

– Aleksander Kwaśniewski osłabia NATO i UE – twierdzi Nadia Sawczenko odnosząc się do niedawno przedstawionego stanowiska byłego prezydenta, dotyczącego wejścia Ukrainy do NATO i UE.

 

– Ukraina powinna zrezygnować z marzenia, by zostać członkiem NATO. (…) Nie warto teraz mówić o członkostwie Ukrainy w UE – mówił niedawno Aleksander Kwaśniewski, a wypowiedź przytaczał m.in. „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Ze zrozumieniem odniosły się do niej niektóre ukraińskie media, jak np. „Depo.ua”. Całkowicie inną opinię na ten temat przedstawiła w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Nadia Sawczenko, deputowana Rady Najwyższej, a wcześniej oficer Sił Zbrojnych Ukrainy, więziona w Rosji pod zarzutem zabójstwa dziennikarzy.

– Poprzez takie wypowiedzi były prezydent Polski osłabia NATO i Unię Europejską. Nigdy nie trzeba z tego rezygnować, ponieważ nigdy nie wiadomo przy czyjej granicy będzie stał wróg – powiedziała Sawczenko w rozmowie z dziennikiem dodając, że Polska wyciągnęła wnioski z II wojny światowej i obecnie jest dobrym przykładem dla Ukrainy. Jak wynika ze słów Sawczenko, to jeden z powodów, dla których Ukraina chce podążać polskim śladem, zamiast porzucać swe marzenia.

Sawczenko, która przez niemal dwa lata znajdowała się w rosyjskiej niewoli, gdzie skazano ją na 22 lata łagru za zabójstwo dwóch dziennikarzy, wróciła na Ukrainę w maju 2016 roku. Jako ukraińska deputowana, była członkiem delegacji na warszawskim szczycie NATO.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. No wreszcie mówi do rzeczy, chyba wytrze?wia?. A ta ukrai?ska suka niech zamknie mord?. Powinna zgni? w rosyjskim wi?zieniu!

Komentowanie jest wyłączone.