Borys Budka: Macierewicz jest najgorszym ministrem w historii Polski

W naszej ocenie Antoni Macierewicz to najsłabszy punkt rządu Beaty Szydło, dlatego jeszcze przed szczytem NATO powinien zostać zdymisjonowany – powiedział w rozmowie z sejmową reporterką TV Republika Borys Budka, były minister sprawiedliwości.

 – To najgorszy minister w historii Polski, który jak najszybciej powinien przestać kierować resortem obrony. Macierewicz jest osobą kontrowersyjną nie tylko dla posłów opozycji, ale również dla niektórych w PiS. Dobrze się dzieje, że ten wniosek zostanie poddany pod głosowanie i my przedstawimy swoje argumenty – mówił Borys Budka przed głosowaniem nad wotum nieufności wobec szefa MON.

Zdaniem byłego ministra sprawiedliwości, porażką rządu jest to, że “osoba z takim temperamentem i tak kontrowersyjną przeszłością jest ministrem obrony”. – Macierewicz zarządza polską armią w sposób niezrozumiały i naraża bezpieczeństwo Polaków na szwank, w imię własnych korzyści – przekonywał Borys Budka. W ocenie polityka PO, obrona terytorialna, która jest jedną z głównych inicjatyw szefa MON, to element “propagandy i uśmiech w stronę środowisk narodowych”.

– Swoją obecną karierę Macierewicz zbudował na katastrofie smoleńskiej i podważaniu decyzji naukowców tylko po to, by stworzyć wrażenie jakoby i tutaj było coś nie tak – oświadczył Budka. Jego zdaniem, po tym, jak szef MON przedstawił audyt dotyczący działań resortu obrony za czasów koalicji PO-PSL, podczas dzisiejszej debaty Antoni Macierewicz na pewno nie przekona posłów PO do swoich racji.

TELEWIZJAREPUBLIKA.PL

Więcej postów

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.