Wałęsa rezygnuje z przerwy od polityki. Chce wesprzeć KOD

Były prezydent Lech Wałęsa spotkał się w Gdańsku z działaczami Komitetu Obrony Demokracji i zapowiedział, że włączy się w działania organizacji, ponieważ obecna władza „podważa wielki sukces” i „niszczy Polskę”.

 Wałęsa podczas spotkania w Europejskim Centrum Solidarności ze zwolennikami KOD wskazał, że przed kilkoma laty zdecydował się wycofać z polityki, jednak gdy widzi „jak marnotrawi się zwycięstwo i niszczy Polskę”, to podjął decyzję o włączeniu się w dyskusję nad podjęciem działań zmierzających do odwrócenia takich działań. – Chyba będę musiał zrezygnować z dłuższego urlopu – dodał.

Były prezydent wyjaśnił, że będzie podróżował po kraju i mówił o tym, jak próbuje się na nowo napisać historię i podważyć zwycięstwo nad komunizmem, bo „nie wolno tolerować” tego, że „sukces zmienia się w klęski”.

Wałęsa podkreślił, że nie zapiszę się do Komitetu Obrony Demokracji, ale będzie wspierał tę organizację oraz inne opozycyjne formacje. – Chciałbym, żeby się nie posypało, tylko żeby (rządzący – red.) zrozumieli, że Polska wybrała podział władzy i demokrację i żeby wrócili na tę drogę. Po co nam zmiany, po co nam wybory? Ale jak oni tego nie robią, to jako Polacy, patrioci musimy chronić losy naszej ojczyzny i dlatego ja patrzę na dwie strony. Żeby było lepiej w Polsce, żeby była demokracja, żeby było lepsze rządzenie i jeśli będą to stosować, to ja nawet na nich zagłosuję, ale to o czym mówimy, musi być zrealizowane. Jak będzie zrealizowane, to ja mogę na nich zagłosować, bo mnie nie interesuje kto, ale co. Że Polska kwitnie jest uznawana, szanowana, ale na to co jest teraz, to na to nie można się zgodzić i dobrze, że sa młodzi ludzie, wykształceni, którzy się tym zajęli, to jest chluba dla nas. Im trzeba pomagać, ale nie mieszać się za bardzo.  – wskazał były prezydent.

WPROST.PL

 

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

2 Komentarze

  1. W?adze niezw?ocznie powinny aresztowac szpicla nazwiskiem Lech Wa??sa Tw. Bolek i postawic go przed sadem za naruszanie porzadku spo?ecznego. ten bandyta i zdrajca nie ma prawa do spokoju. Zaj?c si? nim powinien kontrwywiad polski,

  2. ta tlusta i wredna morde powini w psychatryku zamknaci i nie puszczaci do luszi bo znowu komus zniszczy zycie a zapomnialam ze on nie sprzedawal ludzi tylko w totolotka wygrywal nie jest wredna morda ocenie ludzie sami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*