Holandia w kolejce do wyjścia z UE! Chce „sama odpowiadać za kraj, granice i politykę imigracyjną”

W Europie kwitną nastroje antyunijne. Holandia jest kolejnym krajem, w którym politycy coraz głośniej mówią o opuszczeniu struktur Unii Europejskiej. – Chcemy odpowiadać za nasz kraj, nasze własne pieniądze, nasze granice i naszą politykę imigracyjną – mówi Geert Wilders z Partii Wolności.

 Już wstępne wyniki referendum unijnego w Wielkiej Brytanii ośmielają polityków krajów Unii Europejskiej do coraz głośniejszego nawoływania do opuszczenia Wspólnoty. Tym razem takie głosy płyną z Holandii. – Chcemy odpowiadać za nasz kraj, nasze własne pieniądze, nasze granice i naszą politykę imigracyjną – podkreślił Geert Wilders, holenderski deputowany i szef antyunijnej i antyimigranckiej Partii Wolności.

To ugrupowanie aktualnie prowadzi w sondażach popularności. Co ważne, partia ta – w przypadku zwycięstwa w wyborach parlamentarnych – obiecuje, że w pierwszej kolejności wyprowadzi Holandię z „totalitarnej” Unii Europejskiej.

To całkiem realny scenariusz, bo na początku kwietnia dwie trzecie głosujących odrzuciło w referendum w Holandii umowę o stowarzyszeniu UE-Ukraina. Eksperci odczytywali taki wynik jako „kolejny kłopot dla zmagającej się z kilkoma kryzysami Unii” oraz pokazanie przez holenderskich eurosceptyków „żółtej kartki unijnym elitom”. Wynik referendum w Holandii nadał też dynamikę działaniom zwolenników Brexit-u.

WPOLITYCE.PL

Więcej postów

1 Komentarz

 1. I’m truly enjoying the design and layout of your website.
  It’s a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to
  come here and visit more often. Did you hire out
  a developer to create your theme? Fantastic work!

  Here is my weblog; Bunn-O-Matic Commercial Coffee
  Maker Coffee Brewer 12 Cup Twin Brewer 4 Warmers Automatic Coffee Maker CWTF-22-TWIN: http://riyon.xyz/bunn-o-matic-commercial-coffee-maker-coffee-brewer-12-cup-twin-brewer-4-warmers-automatic-coffee-maker-cwtf-22-twin

Komentowanie jest wyłączone.