Grzegorz Schetyna: UE opuszcza największy sojusznik Jarosława Kaczyńskiego

– To dla nas ważne ostrzeżenie – mówił szef PO. I podkreślał, że jego ugrupowanie będzie bronić obecności Polski w Unii Europejskiej. Jednocześnie zaapelował do Beaty Szydło o zabranie głosu w sprawie Brexitu.

 

– Oczekuję od premier Szydło przedstawienia na najbliższym posiedzeniu Sejmu informacji i planów dotyczących dalszej przyszłości Polski w Unii Europejskiej – apelował Schetyna. – To ważny czas, czas odpowiedzialności politycznej i podjęcia wyzwania – argumentował.

Zadeklarował jednocześnie, że w najbliższym czasie zostanie zwołane specjalne posiedzenie wszystkich europarlamentarzystów PO. – Platforma będzie dawać gwarancję zaangażowania w ochronę integralności europejskiej – mówił Schetyna. – W UE trzeba szukać partnerów i przyjaciół, a nie wrogów i przeciwników – deklarował.

Brexit stał się faktem

Za Brexitem opowiedziało się 51,9 proc. Brytyjczyków, przeciw głosowało 48,1 proc -takie są oficjalne wyniki referendum w Wielkiej Brytanii, podane tuż po godz. 8. Wzięło w nim udział 72,2 proc. uprawnionych do głosowania.

Jak podała rano komisja wyborcza, Brexit wybrało 17,410,742 głosujących. 16,141,241 opowiedziało się za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. W sumie w głosowaniu udział wzięło 46,501,241 Brytyjczyków. Przewaga na korzyść opuszczenia Wielkiej Brytanii z UE to ponad 1,1 miliona głosów.

ONET.PL

 

Więcej postów

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.