Petru znów pośmiewiskiem całej Polski! Ocenił, że wysłanie wojsk do Iraku ma związek z TK!

Ręce opadają! Oto mamy do czynienia z kolejną odsłoną przebłysków logicznego myślenia, lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru.

W ocenie polityka, wysłanie polskich wojsk do Iraku ma związek z Trybunałem Konstytucyjnym!

 Oto część wywiadu posła Petru dla radia RMF FM:

– Wydaje mi się, że tu chodzi o Trybunał, a nie o… – powiedział Ryszard Petru w rozmowie z Konradem Piaseckim.

Prowadzący dopytał:

– Wojska na Bliskim Wschodzie uchroniły rządzących przed Trybunałem? Bardzo logiczna konstrukcja – ironizował.

I Petru odpowiedział:

– Jak by pan był uprzejmy na poważnie. Chodzi o to, że polskiemu rządowi bardzo zależało na tym, żeby nie było nacisków ze strony chociażby Amerykanów na to, żeby w Polsce zrobić porządek z Trybunałem, czyli żeby PiS się wycofał z tego, co zrobił. Może to jakiś większy deal. Nie wiem dlaczego to ogłaszamy przed szczytem NATO i przed Światowymi Dniami Młodzieży. To są dwie imprezy masowe. Jedna jest duża organizacyjnie, druga jest masowa – i ważne żeby Polska była jak najbardziej bezpieczna. Przyzna pan, że mamy dużo niepewności co do bezpieczeństwa Światowych Dni Młodzieży. Chociażby taką, że jak tam deszcz spadnie to będzie grząsko i nie będzie jak uciekać. Suma summarum uważam, że w tym momencie należałoby wstrzymać się z takimi daleko idącymi deklaracjami. Nie są one potrzebne. Jeszcze raz powtórzę. Trzeba robić rzeczy we właściwym momencie. I nie robić szopki. Czasami nie trzeba. I kropka – objaśnił i oświecił wszystkich polityk.

Gratulujemy wybitnych zdolności analitycznych!

POLSKANIEPODLEGLA.PL

 

1 Komentarz

  1. Ryszard Petru – typowy nieuk i debil. Równy ;poziom reprezentuje ze swoim guru – Balccerowiczem, znanym szabrownikiem Polski.

Komentowanie jest wyłączone.