REKORDOWO dużo funkcjonariuszy odeszło ze służby! Policjanci uciekają

Powód? Mają dość dobrej zmiany – pisze dziennik “Fakt”.

 

Zaczęło się od czystek w służbie, kiedy komendantem głównym policji został insp. Zbigniew Maj. Karuzela stanowisk, nacisk na usuwanie ze służby tych, którzy zaczynali w milicji i niepewność spowodowały, że wielu policjantów zdecydowało się uciec na mundurowe emerytury.

Skala odejść okazała się rekordowa. O ile w całym 2014 roku policję opuściło 2,9 tys. osób, rok później – 3,7 tys., o tyle tylko do maja tego roku – 2040 osób.

Tymczasem wielkimi krokami zbliża się szczyt NATO oraz Światowe Dni Młodzieży. Co to oznacza dla bezpieczeństwa wielkich imprez? – Na szczyt NATO i Światowe Dni Młodzieży nastąpi mobilizacja i koncentracja sił, wiec jakoś to się uda – mówi “Faktowi” gen. Adam Rapacki, były wiceszef policji i resortu spraw wewnętrznych.

Zwraca jednak uwagę, że ze służby odeszło wielu doświadczonych, ale jeszcze młodych policjantów. – A nie jest tak, że nagle awansowany poradzi sobie na dowódczym stanowisku. Do tego potrzebne jest doświadczenie. Wiele razy zdarzało się tak, że błędy wynikały ze zmian zarządzających operacjami i ich braku doświadczenia – stwierdził Rapacki.

Szczyt NATO, pod przewodnictwem sekretarza generalnego Sojuszu Jensa Stoltenberga, odbędzie się w dniach 8-9 lipca w Warszawie. Wezmą w nim udział przywódcy państw i rządów 28 krajów członkowskich oraz państw partnerskich.

Z kolei na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się pod koniec lipca w Krakowie, zarejestrowało się 570 tys. pielgrzymów ze 185 krajów.

WIADOMOSCI.WP.PL

Więcej postów

3 Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.