Sondaż: Polska NIE POWINNA słuchać Unii w sprawie uchodźców

Polacy nie chcą, aby rząd Beaty Szydło słuchał wytycznych Unii Europejskiej w sprawie uchodźców! – To pokazuje, że ostrożność PiS w sprawie migrantów lepiej wpisuje się w nastroje i oczekiwania polskiego społeczeństwa niż to, co mówi w tej sprawie liberalny mainstream – komentuje nam prof. Rafał Chwedoruk, politolog z UW.

 

Na mocy unijnych decyzji w ciągu dwóch lat Polska ma przyjąć około siedmiu tysięcy uchodźców. W tym roku ma trafić do nas maksymalnie 400 imigrantów. Tymczasem Komisja Europejska całkiem niedawno wpadła na pomysł, aby za każdego nieprzyjętego uchodźcę każdy kraj płacił milion złotych kary. Ale unijne wytyczne nie podobają się Polakom! Jak wynika z sondażu Instytutu Pollster, ponad połowa badanych (58 proc.) uważa, że polski rząd nie powinien słuchać unijnych rozkazów w sprawie uchodźców. Przeciwnego zdania jest 24 proc. respondentów, a 18 proc. nie ma w tej sprawie zdania.

– Ostrożność Beaty Szydło i PiS w sprawie uchodźców lepiej wpisuje się w nastroje i oczekiwania większości Polaków niż to, co mówią w Polsce liberalne elity. Sondaż pokazuje sceptycyzm i ostrożność polskiego społeczeństwa co do napływu imigrantów. Nie jesteśmy skłonni podejmować ryzyka w wymiarze ekonomicznym czy kulturowym, jeśli chodzi o uchodźców – komentuje nam prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. Badanie wykonał Instytut Badań Pollster na zlecenie se.pl w dniach 23-25 maja na próbie 1026 dorosłych Polaków.

SE.PL

5 Komentarze

  1. S?ucha? mozna z uwag? – ale tak?e mie? swoje stanowisko i zosta? wys?uchanym z nale?nym szacunkiem. Nas na razie nie sta? na imigrantów z Azji i z Afryki.

Komentowanie jest wyłączone.