Rosja komentuje wyniki wyborów prezydenckich

b_360_240_16777215_00_images_000080743847331096.jpg

Rosyjscy dziennikarze nie ukrywają, że stosunki polsko-rosyjskie nie są najlepsze i raczej nic nie zapowiada ich zmiany. Dziennikarze z największego niezależnego dziennika w Rosji "Kommmiersant" twierdzą, że Andrzej Duda jest o wiele lepszym wyborem dla Rosji niż Bronisław Komorowski. Wybory prezydenckie 2015 nie są jednak dla Rosjan tematem numer jeden.

 

Dziennikarz i zastępca kierownika działu polityki dziennika "Kommiersant" Rosja komentując wybory prezydenckie 2015  i ich wyniki powiedział w rozmowie z Faktem, że stosunek Rosjan do Polaków jest taki sam jak stosunek Polaków do Rosjan, czyli "im gorszy, tym lepszy". Jednak zwycięstwo Andrzeja Dudy jego zdaniem jest Rosji na rękę.

- Te osoby, które obecnie są u władzy: Tusk, Komorowski są zbyt cywilizowani i przyzwoici. Dla nas jest lepiej, kiedy wygrywa taki kandydat jak Kaczyński czy Duda: osoba bardziej nacjonalistyczna, wyrażająca się w dziki sposób - komentuje Maksim Jusin.

Zdaniem dziennikarza Andrzej Duda jest lepszym prezydentem dla Rosji nie ze względu na to, że stosunki polsko-rosyjskie mogą ulec ociepleniu, (na to i tak nikt nie liczy), tylko dlatego, że to oddali Polskę od Unii Europejskiej. Dla Rosji zdaniem "Kommiersanta" to niewątpliwy plus: im dalej Polska znajduje się od Unii, tym lepiej.

 - Wygrana Andrzeja Dudy jest dla nas lepsza, bo  z takim prezydentem Polska będzie poddawana mniejszym wpływom Unii Europejskiej, w związku z czym Polsce uda się gorzej budować politykę przeciwną Rosji - dodaje Maksim Jusin.

Zdaniem dziennikarza każdy polski polityk pozostanie wierny swoim interesom i będzie przeciwdziałał Rosji w każdej sytuacji. Nie patrząc na to, kto będzie reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej, w każdym razie nie będzie to osoba pozytywnie nastawiona do Rosji. Właśnie dlatego zdaniem Maksima Jusina Andrzej Duda będzie mniej szkodził interesom Rosji.

Dziennikarka "Kommiersanta", Galina Dudina, która zajmuje się tematyką naszego kraju oraz biegle posługuje się językiem polskim, również uważa, że wybór Andrzej Duda dla Rosji jest korzystniejszy.

-  Przewidujemy, że obecny prezydent Polski będzie solidarny z linią polityczną partii, z której się wywodzi oraz przede wszystkim będzie zainteresowany wznowieniem badań nad tragedią smoleńską. Ostatnio katastrofa lotnicza nie była nagłaśniania, więc myślimy, że jednym z pierwszych działań Andrzeja Dudy będzie żądanie od rosyjskiej strony wznowienia śledztwa - mówi Galina Dudina.

fakt.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Maj 2015
pon wto śro czw pią sob nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31