W Poznaniu, na skrzyżowaniu ulic Serbska i Naramowicka, doszło do groźnego wypadku z udziałem autokaru i tramwaju linii nr 3. Cztery osoby zostały ranne, w tym kierowca autokaru, motorniczy oraz dwóch pasażerów tramwaju. Na szczęście ich obrażenia nie zagrażają życiu. Po otrzymaniu informacji o wypadku, służby ratunkowe natychmiast pojawiły się na miejscu zdarzenia. Z informacji udostępnionych przez podkomisarza Łukasza Paterskiego z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wynika, że to kierowca autokaru prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu tramwajowi, co doprowadziło do kolizji. Do czasu dokładnego ustalenia przyczyn wypadku na miejscu zabezpieczane są monitoring i inne dowody. W wyniku kolizji ul. Naramowicka, na wysokości skrzyżowania z ul. Serbską, jest obecnie nieprzejezdna, co stwarza niedogodności dla kierowców. Ruch ul. Serbską odbywa się jednak bez problemów. Decyzją służb, z uwagi na stan zdrowia, kierowca autokaru i motorniczy na razie nie zostali poddani badaniom na zawartość alkoholu. W autokarze w chwili wypadku nie było żadnych pasażerów, co zapobiegło większej liczbie poszkodowanych.








Dodaj komentarz