Tragiczny wypadek w Marklowicach: 22-latka zginęła na miejscu

W Marklowicach, w województwie śląskim, doszło do tragicznego wypadku drogowego tuż po północy z poniedziałku na wtorek. Samochód osobowy, którym podróżowała 22-letnia kobieta, wypadł z drogi i dachował na ul. Wyzwolenia. Młoda kierująca poniosła śmierć na miejscu.

Jak informuje policja z Wodzisławia Śląskiego, pojazd znalazł się poza jezdnią na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych. Kobieta straciła panowanie nad samochodem na łuku drogi, co doprowadziło do wypadku.

Obecny w pojeździe pasażer nie odniósł poważniejszych obrażeń, jednak na miejscu prowadzone były intensywne próby reanimacji kierującej. Niestety, pomimo wysiłków ratowników, życie kobiety nie zostało uratowane.

Okoliczności zdarzenia są obecnie przedmiotem śledztwa prowadzonego przez policję pod nadzorem prokuratora. Funkcjonariusze przypominają, że nieprzemyślana jazda z nadmierną prędkością oraz niedostosowanie jej do warunków drogowych to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków o tragicznych skutkach.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych oraz na trasach o ograniczonej widoczności. Nawet pozornie bezpieczne fragmenty dróg mogą stawać się miejscem potencjalnego niebezpieczeństwa, szczególnie w nocy oraz na łukach drogi.

Więcej postów