Paskudny wirus atakuje Polaków na wakacjach. Dramatyczny wpis centrum krwiodawstwa

niezależny dziennik polityczny

Uwaga, jest ważne ostrzeżenie ekspertów! Chodzi o wypoczynek za granicą. Z wakacji możesz wrócić nie tylko z pamiątkami, pięknymi wspomnieniami i złocistą opalenizną. Okazuje się, że w ulubionych przez Polaków wakacyjnych miejscach, ludzi atakują niebezpieczne wirusy. Sprawa jest tak poważna, że specjalne post opublikowało centrum krwiodawstwa w Gdańsku.

Wybieracie się na wakacje do Grecji, Włoch, Hiszpanii, a może w bardziej egzotyczne miejsca, takie jak Egipt, Malediwy, Singapur, Maroko, Sri Lanka? Miejcie się na baczności. Niestety, wypoczywających tam atakują niebezpieczne wirusy.

Niebezpieczny wirus atakuje na wakacjach za granicą. Jest ważne ostrzeżenie

We Włoszech, Grecji oraz Hiszpanii jest sporo zakażeń Wirusem Zachodniego Nilu. Co to takiego? To ostra choroba wirusowa przenoszona np. przez komary. Bardzo niebezpieczna. Objawia się wysoką gorączką. Niestety, może mieć straszne skutki. W skrajnych przypadkach powoduje zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i zapalenie mózgu.

Wielka awantura na plaży w Łebie. O co poszło? Szok!

Ostrzeżenie w tej sprawie wydało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku.

“Ze względu na występowanie zakażeń Wirusem Nilu Zachodniego w poniższych krajach i rejonach obowiązuje 28 dniowy okres dyskwalifikacji dla osób powracających z: – Włochy – prowincja Modena i Pordenone, – Grecja – jednostka terytorialna Larisa, Chalkidiki, Leukada, Saloniki, – Hiszpania – prowincja Sewilla”

– czytamy w komunikacie na stronie RCKiK.

Jedziesz na wakacje? Uważaj, grozi ci paskudna choroba

To nie wszystko. Tymczasem w bardziej egzotycznych kierunkach jest problem z innym okropnym wirusem. To Denga.

Spłonęła fabryka paluszków. Niesamowita reakcja Polaków. Każdy chce pomóc

“Denga to choroba wirusowa, która w większości przypadków przebiega łagodnie u osób, które są ogólnie zdrowe. Niestety, zakażenie może przenosić się przez krew co powoduje, że składniki krwi pobrane od bezobjawowego dawcy mogą być niebezpieczne dla osłabionego organizmu biorcy. Dawców, którzy byli w wyżej wymienionych rejonach świata prosimy o odczekanie 4 tygodni (28 dni) od dnia jego opuszczenia i dopiero po tym czasie wizytę w RCKiK” – napisano w mediach społecznościowych.

Sprawa dotyczy m.in. Egiptu, Argentyny, części Francji, Grenady, Jamajki, Malediwów, Singapuru, Sri Lanki oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Źródło: fakt.pl

Więcej postów