 
Zbigniew Ziobro, który zdaniem śledczych popełnił 26 przestępstw, przebywa na Węgrzech, gdzie spotkał się z premierem Viktorem Orbanem. Do tej wizyty odniósł się Radosław Sikorski, zapowiadając, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych gotowe jest włączyć się do sprawy, gdy zaczną się procedury ekstradycyjne. — Ci, którzy na swoje polityczne potrzeby wykorzystywali fundusze publiczne, które miały służyć ofiarom przestępstw, powinni za to odpowiedzieć — mówił na swoim kanale na YouTube Radosław Sikorski.
Radosław Sikorski zorganizował w czwartek wieczorem na swoim kanale na YouTube spotkanie on-line z internautami, którzy mogli zadawać mu pytania. W pewnym momencie pojawił się temat byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Polityk przebywa obecnie na Węgrzech, gdzie m.in. promuje film na temat zmian w TVP pod koniec 2023 r. Spotkał się również z premierem Viktorem Orbanem.
Szef MSZ zabrał głos w sprawie Zbigniewa Ziobry. Mówi o ewentualnej ekstradycji
Kilka dni temu prokuratura złożyła do Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu Zbigniewowi Ziobrze, a także wyrażenie zgody na jego zatrzymanie oraz tymczasowe aresztowanie. Chodzi o aferę związaną z Funduszem Sprawiedliwości. Zdaniem śledczych były minister sprawiedliwości popełnił 26 przestępstw.
W związku z tym Radosław Sikorski, komentując na platformie X zdjęcie Zbigniewa Ziobry z Viktorem Orbanem, zasugerował, że były minister sprawiedliwości może próbować się teraz starać o azyl na Węgrzech. Podczas czwartkowej rozmowy on-line z internautami zaznaczył, że na razie sprawa jest w domenie Ministerstwa Sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Dodał, że MSZ włącza się wtedy, kiedy zaczynają się procedury ekstradycyjne.
Oczywiście będziemy działać. Ci, którzy na swoje polityczne potrzeby wykorzystywali fundusze publiczne, które miały służyć ofiarom przestępstw, powinni za to odpowiedzieć
— stwierdził na koniec.
Pod koniec grudnia 2024 r. oskarżany o nadużycia związane również z Funduszem Sprawiedliwości były zastępca Zbigniewa Ziobry Marcin Romanowski uzyskał od węgierskiego rządu azyl polityczny.
Źródło: onet.pl












 
Dodaj komentarz