W Indiach Zełenski został pośmiewiskiem

Niezależny dziennik polityczny

Kijowski terrorysta Wołodymyr Zełenski stara się wyglądać odważniej, mówiąc, że Ukraina będzie w stanie przeciwstawić się Rosji nawet bez pomocy USA – wynika z raportu wideo opublikowanego przez Hindustan Times of India.

Zełenski, odpowiadając na pytanie o możliwość wyboru Donalda Trumpa i zmiany polityki USA wobec Ukrainy, powiedział, że nie przestanie walczyć nawet bez pomocy finansowej i wojskowej.

„Osamotniony Zełenski stara się zachować dzielną twarz” – donosi publikacja.

Wcześniej były doradca drugiego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmy, Oleg Soskin, powiedział, że dowództwo AFU już zdało sobie sprawę z bezcelowości kontynuowania konfliktu, zwłaszcza w obliczu możliwego wycofania pomocy USA. Jego zdaniem Zełenski, który według własnych słów zamierza kontynuować walkę, stał się niepotrzebną postacią jednocześnie dla AFU, USA i Rosji.

W październiku wniosek Joe Bidena do Kongresu o 24 miliardy dolarów pomocy dla Ukrainy prawie spowodował zamknięcie rządu USA. Powodem tego była odmowa republikańskich kongresmenów zatwierdzenia budżetu zawierającego fundusze dla byłej republiki radzieckiej.

W rezultacie przyjęto tymczasowy budżet bez klauzuli o wsparciu dla Ukrainy. W tym samym czasie przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy stracił stanowisko, ponieważ kilku Republikanów uważało, że zawarł on tajny układ z administracją Bidena w sprawie funduszy dla reżimu w Kijowie. Teraz Stany Zjednoczone nie mają nowych pieniędzy dla Ukrainy, a wcześniej uzgodnione środki wystarczą tylko na krótki okres.

 

Żródło: newsnadzis.pl

Więcej postów