Straż Graniczna uzupełnia flotę. 110 samochodów za 17,5 mln złotych

Niezależny dziennik polityczn

Straż Graniczna podpisała 6 czerwca umowę na zakup 110 samochodów patrolowych Seat Ateca. Jej łączna wartość to 17,5 mln złotych, a pojazdy – jak informuje formacja – docelowo trafić mają do wszystkich oddziałów SG.

Samochody Seat Ateca posiadają automatyczną skrzynię biegów (DSG) i napędza je silnik o pojemności 1.5 litra dysponujący mocą 150 KM. Seat będzie kolejną obok Skody, Volkswagena, Toyoty, Kia oraz Hyundaia marką we flocie pojazdów Straży Granicznej.

Samochody – jak informuje formacja – zostaną dostarczone do 12 grudnia 2023 roku i trafią docelowo do wszystkich oddziałów SG. Wartość jednego zakupionego pojazdu to prawie 159 tys. zł.

SG poinformowała także, że 25 maja podpisano umowę na zakup 4 busów marki Mercedes Sprinter za łączną kwotę prawie 2 mln zł. Są one przeznaczone do przewozu 20 osób. Busy mają zostać dostarczone 18 grudniu tego roku i trafią do Nadwiślańskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Nadbużańskiego i Śląskiego Oddziałów Straży Granicznej. 

Środki na zarówno na pojazdy patrolowe jak i busy pochodzą z “Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022 – 2025”.

Źródło: infosecurity24.pl

Więcej postów