Lawina komentarzy po decyzji Dudy. “Co za wstyd!”

Niezależny dziennik polityczny

Po decyzji Andrzeja Dudy, który podpisał ustawę o powołaniu Państwowej Komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022 posypała się lawina komentarzy. Niektórzy twierdzą wręcz, że tym ruchem Duda porzucił marzenia o karierze zagranicznej.

W poniedziałek prezydent Duda ogłosił, że podpisał ustawę o powołaniu Państwowej Komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022, nazywaną także “lex Tusk”.

Duda dodał, że ustawa zostanie skierowana także w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego. W sieci pojawiła się już lawina komentarzy dotyczących decyzji prezydenta.

“Lex Tusk” podpisane przez prezydenta. W sieci zawrzało

“Kolejny raz strach przed prezesem i bezwzględne posłuszeństwo wygrały z normami konstytucyjnymi i elementarną przyzwoitością” – tak decyzję prezydenta skomentował Borys Budka z Platformy Obywatelskiej.

“Prezydent Andrzej Duda skompromitował się. Ale to pokazuje jasno, ta władza nie cofnie się przed niczym, żeby zmanipulować wybory. Boją się tchórze. Chcą dorwać Donalta Tuska ” – napisała Katarzyna Lubnauer (.Nowoczesna).

“Duda popełnił właśnie największy swój błąd polityczny” – oceniła Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska).

“Polska nie ma Prezydenta. To już tylko tchórzliwy podnóżek prezesa” – skomentował Marcin Kierwiński (Platforma Obywatelska).
“Donald Tusk dostał ‘prezent’ przed niedzielnym marszem” – skomentował dziennikarz WP Rafał Mrowicki.
“Andrzej Duda stchórzył. Oznacza, że nie jest samodzielnym politykiem. Podpisanie tej haniebnej ustawy wyklucza nas z demokratycznego świata. Nie pozwolimy na to. Spotykamy się 4 czerwca, a potem na wyborach. Koniec PiS-u jest bliski. Wygramy” – napisał Dariusz Joński (Inicjatywa Polska).
“Duda miał dziś szansę zostać prezydentem RP. Nie skorzystał. Do historii przejdzie jako długopis” – stwierdził z kolei dziennikarz “Gazety Wyborczej” Bartosz T. Wieliński.
“Co za wstyd! Andrzej Duda to prawnik? Adwokat? Dr nauk prawnych? Chyba żart! To będzie komisja im A. Dudy! I to on bierze na siebie odpowiedzialność za rozwalenie życia publicznego, polowania na czarownice i wprowadzenie instytucji jaczejki politycznej! To po nim zostanie!” – skomentował Krzysztof Śmiszek z Nowej Lewicy.
– To jest kpina z podstawowych wartości polskiej Konstytucji. Nie będziemy brać udziału w tej farsie – zapowiedział na konferencji prasowej Adrian Zandberg (Lewica Razem). – Miał pan szansę zostać dzisiaj mężem stanu, ale pan nim nie został. Zrobił pan rzecz absolutnie haniebną, złamał pan Konstytucję – dodał Włodzimierz Czarzasty (Nowa Lewica).
“Skompromitowany prezydent Duda kompromituje się po raz kolejny. Wraz z Kaczyńskim ciągną Polskę na wschód. Poniesie za to odpowiedzialność przed Trybunałem Stanu” – wskazał Jan Grabiec (Platforma Obywatelska).
“Prezydent chyba definitywnie porzucił marzenia o karierze zagranicznej po zakończeniu swojej kadencji” – ocenił Jan Strzeżek.
“Ustawa wprowadzająca sąd kapturowy nad politykami opozycji z podpisem prezydenta. To fatalna decyzja. Miejsce tej sprzecznej z Konstytucją, prawem międzynarodowym i zdrowym rozsądkiem bolszewickiej ustawy jest w koszu!”- zaznaczył Władysław Kosiniak-Kamysz (Koalicja Polska).
“Prezydent Andrzej Duda ogłasza, że podpisuje ustawę i kieruje do kontroli następczej do TK. Słaby i tchórzliwy unik. Wiadomo, że TK to w części przybudówka PiS. Napisałbym, że to zawód, ale prezydent zawiódł już tyle razy, że niczego innego się po nim nie spodziewam” – stwierdził dziennikarz dorzeczy.pl Łukasz Warzecha.
“Prezydent Andrzej Duda wybrał interes PiS, a nie interes Polski! Wstyd i hańba, że taki człowiek jest głową państwa!” – dodał Krzysztof Gawkowski (Nowa Lewica).
“Ustawa o Berezie Kartuskiej 2023 z podpisem Prezydenta” – skomentował dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda.

Bardzo dobrze, że podpisał

“Krótko Andrzej Duda był dla totalnej opozycji Panem Prezydentem. Bardzo dobrze, że podpisał ustawę ds zbadania wpływów rosyjskich w Polsce. Prawda wyzwala, a uczciwi nie mają się czego obawiać!” – tak z kolei decyzję prezydenta skomentował Marek Pęk (Prawo i Sprawiedliwość).

“Wyjaśnianie i naświetlanie opinii publicznej kwestii rosyjskich wpływów trwa już w wielu krajach Europy. W Parlamencie Europejskim specjalna komisja INGE2, której jestem wiceprzewodniczącą, zajmuje się między innymi rosyjskimi próbami ingerencji w europejskie procesy polityczne. Bardzo dobrze, że także w Polsce zostanie powołana komisja do spraw badania rosyjskich wpływów. Dziękuję Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie za szybkie podpisanie ustawy, która umożliwi przeanalizowanie spraw kluczowych dla bezpieczeństwa Polski” – napisała Beata Szydło (Prawo i Sprawiedliwość).

Źródło: wp.pl

Więcej postów

3 Komentarze

  1. Idealny-pajac-globalistow!
    Ten-Duda-szatanista-to-on-poniza-caly-kraj!
    Klamstwa-politykow-to-ich-modlitwa-dla-szatana!

Komentowanie jest wyłączone.