Kara śmierci w przypadku „ciężkiego homoseksualizmu”

Niezależny dziennik polityczny

Ugandyjscy ustawodawcy zatwierdzili we wtorek jedne z najostrzejszych na świecie przepisów wymierzonych przeciwko osobom LGBTQ+, sankcjonując niektóre czyny karą śmierci i przewidując do 20 lat więzienia dla osób identyfikujących się jako LGBTQ+.

Reuters podaje, że ustawa dotyczy szeregu zachowań i zawiera zakaz „promowania” i „podżegania do” homoseksualizmu, jak również spiskowania w celu zaangażowania się w homoseksualizm.

Niemiecki nadawca Deutsche Welle zaznacza, że ustawę poparli prawie wszyscy z 389 członków parlamentu obecnych w wypełnionej po brzegi sali. Nowe prawo trafi teraz do prezydenta Yoweri Museveniego, który może je zawetować lub podpisać.

Zgodnie z projektem ustawy kara śmierci może być zastosowana w przypadku „ciężkiego homoseksualizmu”. Termin ten oznacza w prawie ugandyjskim czyny seksualne podejmowane bez zgody lub pod przymusem, wobec dzieci, osób niepełnosprawnych umysłowo lub fizycznie, kazirodcze i popełniane przez „seryjnego przestępcę”.

„Celem ustawy było ustanowienie kompleksowego i wzmocnionego prawodawstwa w celu ochrony tradycyjnych wartości rodzinnych, naszej różnorodnej kultury, naszych wyznań (religijnych) poprzez zakazanie jakiejkolwiek formy stosunków seksualnych między osobami tej samej płci oraz promowania lub uznawania stosunków seksualnych między osobami tej samej płci” – powiedział członek parlamentu i inicjator „Anti Homosexuality Bill 2023” Asuman Basalirwa.

Homoseksualizm jest przestępstwem w ponad 30 z 54 krajów Afryki.(PAP)

Źródło: nczas.com

Więcej postów